Architektura MuratorProjektyBudynek biurowo-usługowy Axis w Krakowie

Budynek biurowo-usługowy Axis w Krakowie

W pobliżu ronda Mogilskiego w Krakowie powstaje dziewięciokondygnacyjny biurowiec. Za jego projekt odpowiada pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy.

Budynek biurowo-usługowy Axis w Krakowie
Widok od strony Alei Powstania Warszawskiego. Od lewej hotel Chopin, za nim gmach Sądu Apelacyjnego. Dwie dolne kondygnacje biurowca przeznaczono na lokale handlowo-usługowe; il. dzięki uprzejmości Artur Jasiński i Wspólnicy

Obiekt stanie przy ulicy Przy Rondzie, tuż obok hotelu Chopin i siedziby Sądu Apelacyjnego (proj. RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, 2010). Zaoferuje najemcom około 20 tys. m2 powierzchni biurowej. Parking i pomieszczenia techniczne rozplanowano na trzech kondygnacjach podziemnych, a na dwóch dolnych lokale handlowo-usługowe. Jak zapowiada inwestor, firma Skanska, biurowiec będzie zużywał 25% mniej energii oraz 40% mniej wody w stosunku do obowiązujących norm, a podczas realizacji ponad 90% odpadów zostanie poddanych recyklingowi, co potwierdzić ma certyfikat LEED na poziomie Gold.

To nie jedyna duża realizacja planowana w tym rejonie miasta. Przy rondzie Grzegórzeckim powstanie wkrótce nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego według konkursowego projektu Horizone Studio. Pozwolenie na budowę ma już także właściciel tzw. szkieletora przy rondzie Mogilskim.

Zakończenie realizacji : 2016

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.