Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci

i

Autor: Archiwum Architektury Budynek Grochowska 1 w Warszawie, proj. BBGK Architekci i SAAW

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci

2022-03-07 18:13

Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja zespołu Grochowska 1 na warszawskiej Pradze. Projekt zespołu opracowały biura BBGK Architekci i SAAW.

Grochowska 1 to nazwa nowej inwestycji z segmentu PRS planowana na warszawskiej Pradze. Zespół trzech budynków powstać ma na niezagospodarowanej działce u zbiegu Grochowskiej i Kokoryczki, tuż obok centrum handlowego King Cross Praga. Inwestorem kompleksu jest Grupa Antczak, która do zaprojektowania zabudowy zaprosiła warszawskie biuro BBGK Architekci. Koncepcja Grochowskiej 1 powstała we współpracy ze studiem SAAW. W pierwszym etapie zaplanowano 10-piętrowy blok od strony ul. Grochowskiej. Budynek o wysokości ok. 30 metrów pomieści m.in. przestrzeń coworkingową, kawiarnię, ogromny taras na ostatniej kondygnacji, a także 204 jednostki mieszkalne. Inwestor nie podaje na razie, jaką powierzchnią będą dysponować. Grochowska 1 to nie tylko dobry początek Grupy Antczak w segmencie PRS. To także dobry początek głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy, a także dobry początek dla tych, którzy przy Grochowskiej 1 zamieszkają. Chcemy, by zrealizowana inwestycja oferowała nie tylko „living as a service”, ale przede wszystkim „good living as a service” – mówi tajemniczo Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci

i

Autor: Archiwum Architektury Budynek Grochowska 1 w Warszawie, proj. BBGK Architekci i SAAW

PRS (z ang. Private Rented Sector) to instytucjonalny najem mieszkań. Choć na razie skupia w Polsce zaledwie kilka tysięcy jednostek mieszkalnych, eksperci przewidują, że jego wzrost w najbliższych miesiącach będzie spektakularny. Z zapowiedzi inwestorów wynika, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat rynek PRS w naszym kraju może wzrosnąć do ponad 20 tys. mieszkań, a przez kolejne dwa nawet potroić te zasoby – mówi Katarzyna Tencza, Associate Director Investment & Hospitality w firmie analitycznej Walter Herz. Zdaniem ekspertów, motywacją do inwestowania w Polsce oprócz atrakcyjnych stóp zwrotu, jest też utrzymujący się wciąż duży niedobór mieszkań. Budowa I etapu zespołu Grochowska 1  ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2022 roku.

ZAPISZ SIĘ