Na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem powstanie marina projektu pracowni BeTA ARCHITEKCI.
Siatka otaczająca boisko na dachu to nawiązanie do łopoczących żagli; il. serwis prasowy
Prywatny Ośrodek Sportów Wodnych Marina działa nad Zalewem Rzeszowskim od 12 lat, dzierżawiąc teren od miasta. W marcu tego roku, po miesiącach starań, firma otrzymała zgodę na rozbudowę obiektu. Opracowanie projektu zleciła lokalnej pracowni BeTA Architekci. Projektanci przewidzieli trzy scenariusze użytkowe przestrzeni: rekreacyjno-sportowy, edukacyjny i imprezowy. W budynku znajdą się sale szkoleniowe, warsztat, magazyn sprzętu wodnego oraz kawiarnia, a na dachu wielofunkcyjne boisko. W pobliżu zaplanowano również kompleks saun.
Widok z lotu ptaka; il. serwis prasowy
Doceniamy, że inwestor rozumie koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu i pragnie obiektu dostępnego, żyjącego. To bardzo zbieżne z naszym podejściem, otwiera również przed miastem nowe możliwości partnerstwa publiczno- -prywatnego. Marinę zaprojektowaliśmy więc w zasadzie jako otwartą przestrzeń publiczną – mówi Magdalena Szpytma, współautorka projektu z pracowni Beta Architekci. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 530 m2.
Rzeszów doczekał się w końcu architekta miasta. Funkcje tę od początku listopada pełni Janusz Sepioł, architekt, historyk sztuki, urbanista, były marszałek Małopolski. Misją naczelnego architekta w takim mieście jak Rzeszów nie jest ani generowanie jeszcze większego rozwoju, ani koncentracja na zabiegach rewitalizacyjnych, ale zadbanie o lepszą jakość przestrzeni – mówi „A-m”.
Przy stadionie miejskim w Rzeszowie pracownia MWM Architekci zaprojektowała zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej Resovia Residence z dominantą o wysokości 100 metrów. Realizacja inwestycji wymaga jednak zmiany planu miejscowego.
Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.