Marina Rzeszów

Na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem powstanie marina projektu pracowni BeTA ARCHITEKCI.

Marina Rzeszów
Siatka otaczająca boisko na dachu to nawiązanie do łopoczących żagli; il. serwis prasowy

Prywatny Ośrodek Sportów Wodnych Marina działa nad Zalewem Rzeszowskim od 12 lat, dzierżawiąc teren od miasta. W marcu tego roku, po miesiącach starań, firma otrzymała zgodę na rozbudowę obiektu. Opracowanie projektu zleciła lokalnej pracowni BeTA Architekci. Projektanci przewidzieli trzy scenariusze użytkowe przestrzeni: rekreacyjno-sportowy, edukacyjny i imprezowy. W budynku znajdą się sale szkoleniowe, warsztat, magazyn sprzętu wodnego oraz kawiarnia, a na dachu wielofunkcyjne boisko. W pobliżu zaplanowano również kompleks saun.

Marina Rzeszów
Widok z lotu ptaka; il. serwis prasowy

Doceniamy, że inwestor rozumie koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu i pragnie obiektu dostępnego, żyjącego. To bardzo zbieżne z naszym podejściem, otwiera również przed miastem nowe możliwości partnerstwa publiczno- -prywatnego. Marinę zaprojektowaliśmy więc w zasadzie jako otwartą przestrzeń publiczną – mówi Magdalena Szpytma, współautorka projektu z pracowni Beta Architekci. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 530 m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2017

Tagi:
Janusz Sepioł architektem miejskim Rzeszowa Rzeszów doczekał się w końcu architekta miasta. Funkcje tę od początku listopada pełni Janusz Sepioł, architekt, historyk sztuki, urbanista, były marszałek Małopolski. Misją naczelnego architekta w takim mieście jak Rzeszów nie jest ani generowanie jeszcze większego rozwoju, ani koncentracja na zabiegach rewitalizacyjnych, ale zadbanie o lepszą jakość przestrzeni – mówi „A-m”.
Zespół Resovia Residence w Rzeszowie: miejski kwartał na miarę XXI wieku? Przy stadionie miejskim w Rzeszowie pracownia MWM Architekci zaprojektowała zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej Resovia Residence z dominantą o wysokości 100 metrów. Realizacja inwestycji wymaga jednak zmiany planu miejscowego.
Z wizją w przyszłość: Bulwary Park w Rzeszowie [FILM] Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów – miasto przyszłości Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.