MVRD projektują we Wrocławiu!

i

Autor: Archiwum Architektury Koncepcja Concordia Hub przygotowana na konkurs inwestorski przez pracownie Dziewoński, Łukaszewicz – architekci i Major Architekci

MVRD projektują we Wrocławiu!

2018-08-22 15:00

O tej inwestycji mówiło się od dawna. Dziś znamy wreszcie jej głównych autorów. Rozbudowę historycznej kamienicy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zaprojektuje holenderska pracownia MVRDV we współpracy z Q2 Studio.

Concordia Design, jak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, to przedsięwzięcie spółki Pro Design, prowadzącej poznańską Concordię. W rozbudowanej kamienicy przy Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu planuje ona m.in. przestrzeń coworkingową, ekspozycyjno-wystawienniczą i kongresowo-konferencyjną, a także inkubator dla młodych firm z sektora ICT. Do zaprojektowania wstępnej koncepcji obiektu spółka zaprosiła kilka biur, w tym ch+ architekci, Dziewoński, Łukaszewicz – architekci i Major Architekci. Ostatecznie wybrała propozycję MVRDV przygotowaną we współpracy z wrocławskim Q2 Studio. Jak czytamy w informacji prasowej, w ciągu najbliższych dni ruszą wstępne prace przygotowawcze, równolegle prowadzone będą prace archeologiczne na terenie inwestycji. Zaproponowany profil działania uwzględnia wyjątkowe umiejscowienie Wyspy Słodowej 7 i jej znaczenie dla mieszkańców oraz założenia strategii Miasta Wrocławia. Concordia Hub będzie prowadziła działania prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o otwartym charakterze, wpisując się w hasło „Wrocław. Miasto spotkań”. Zbuduje program działań kulturalnych w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami. Otwarcie Concordii Hub planowane jest na listopad 2019 roku, a wstępne wizualizacje projektu MVRDV powinniśmy poznać w połowie września.