Architektura MuratorProjektyOsiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates

Kameralne osiedle U-City Residence powstanie na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy według projektu pracowni Kuryłowicz & Associates.

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence Warszawa, ul. Henryka Brodatego 10
AutorzyKuryłowicz & Associates
Zespół projektowyEwa Kuryłowicz, Krzysztof Pydo, Julita Styka, Magdalena Pawlak, Patrycja Majewska
InwestorAcciona
Powierzchnia użytkowa16000.0 m²
Powierzchnia całkowita20000.0 m²
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle U-City Residence powstaje przy ul. Henryka Brodatego w willowej części Ursusa. Zespół składa się z sześciu trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w pierwszej linii, wzdłuż ul. Henryka Brodatego, powstają trzy obiekty dwuklatkowe z wycofaniami elewacji i obniżeniami wysokości do dwóch kondygnacji. Kolejne trzy obiekty, w drugiej linii zabudowy, zaprojektowano już jako trzykondygnacyjne, w układzie korytarzowym. Zróżnicowanie wysokości domów wzdłuż ul. Henryka Brodatego i ich niewielka wysokość to nawiązanie do okolicznej, w przeważającej mierze jednorodzinnej zabudowy. Zaprojektowano obiekty o prostej formie, urozmaiconej poprzez wycofanie płaszczyzn elewacji w miejscach występowania tarasów i loggii. Nieregularne rozmieszczenie otworów okiennych o zróżnicowanych rozmiarach podkreśla organiczny, indywidualny charakter zabudowy – tłumaczy Krzysztof Pydo z biura Kuryłowicz & Associates.

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

U-City Residence: stylowy minimalizm według Kuryłowicz & Associates

Pod częścią zespołu zaplanowano jednokondygnacyjny parking. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 16 tys. m², a całkowita blisko 20 tys. m². Osiedle U-City Residence  zaoferuje łącznie 165 mieszkań o powierzchni od 35 do 141 m² z dodatkowymi przestrzeniami użytkowymi w postaci tarasu, loggii lub ogrodu. Postawiliśmy na stylowy minimalizm oraz nieskomplikowane, geometryczne formy. Nasza oszczędność w środkach ma jeszcze jedną ukrytą zaletę – zostawia przyszłym mieszkańcom szerokie pole do nadania własnym czterem kątom indywidualnego charakteru – dodaje Marek Kuryłowicz, prezes zarządu w Kuryłowicz & Associates. Inwestorem osiedla U-City Residence jest firma Acciona. Mieszkania wciąż są jeszcze dostępne w sprzedaży. Deweloper szykuje się z przekazaniem kluczy właścicielom w III kwartale 2021 roku.

Czytaj też: Budownictwo mieszkaniowe wczoraj i dziś. Rozmowa z architektem Bogdanem Kulczyńskim |

Gdzie powstaje osiedle U-City Residence?

Kropla drąży skałę: Ewa Kuryłowicz Większość architektów to mężczyźni, więc mężczyźni piszą historię i lansują swój punkt widzenia, nawet nie bardzo o tym wiedząc. Tak szybko tego „nie przewrócimy”, ale jestem zdania, że to kwestia ewolucji. Jak mówi łacińskie przysłowie: kropla drąży skałę nie siłą, a częstym padaniem – zmiana jest nieuchronna.
Warszawska linia średnicowa według Kuryłowicz & Associates PKP Polskie Linie Kolejowe ujawniły pierwsze wizualizacje przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Koncepcję opracowuje konsorcjum spółek Torprojekt i Kuryłowicz & Associates.
Autor: Piotr Prus
Rozmowy Naturalne: Ewa Kuryłowicz o nowych priorytetach w pracy architekta Musimy eliminować beton z budowania, ponieważ okazuje się, że to właśnie on stanowi 4/5 masy wybudowanej na Ziemi. Reszta to cegły, asfalt, metale, tworzywa sztuczne, o których się mówi, że pływają w formie gór śmieci po oceanach – a  mimo wszystko są znikomym procentem – mówi profesor Ewą Kuryłowicz w rozmowie z Ewą Trzcionką.
Osiedle Mieszkanie Plus w Katowicach od Kuryłowicz & Associates Rozpoczyna się realizacja osiedla Mieszkanie Plus na katowickich Szopienicach według projektu biura Kuryłowicz & Associates. Typologia i schemat zabudowy stanowią rozwinięcie konkursowego opracowania na modelowy budynek wielorodzinny z 2017 roku.
Kuryłowicz & Associates projektuje pro bono dla Centrum Zdrowia Dziecka Pracownia Kuryłowicz & Associates opracowała pro bono kompleksową modernizację izby przyjęć oraz holu głównego 30 poradni specjalistycznych w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka. To już kolejna realizacja na terenie Instytutu, w którą zaangażowali się społecznie architekci z tego warszawskiego biura.
Nowe przystanki linii średnicowej w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates Konsorcjum Torprojekt i Kuryłowicz & Associates podpisało umowę na zaprojektowanie dwóch nowych przystanków warszawskiej linii średnicowej przy rondzie de Gaulle’a i Wybrzeżu Kościuszkowskim. Prace projektowe obejmują także zmiany w dotychczas już opracowanej dokumentacji dla odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią.
Osiedle Naturia w Toruniu: nowa realizacja Kuryłowicz & Associates Zakończył się I etap realizacji zespołu mieszkalnego Naturia w Toruniu autorstwa studia Kuryłowicz & Associates. Naturia to miejsce, w którym architektura przeplata się z przyrodą, kłaniając się drzewom i dając mieszkańcom poczucie harmonii i spokoju – mówi Maria Saloni-Sadowska, kierownik projektu.
Antarktyczna latarnia morska od Kuryłowicz & Associates W ramach realizacji Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego w archipelagu Szetlandów Południowych powstanie nowa latarnia morska. Prezentujemy pierwsze wizualizacje projektu.