Architektura MuratorProjektyOsiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates

Kameralne osiedle U-City Residence powstanie na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy według projektu pracowni Kuryłowicz & Associates.

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence Warszawa, ul. Henryka Brodatego 10
AutorzyKuryłowicz & Associates
Zespół projektowyEwa Kuryłowicz, Krzysztof Pydo, Julita Styka, Magdalena Pawlak, Patrycja Majewska
InwestorAcciona
Powierzchnia użytkowa16000.0 m²
Powierzchnia całkowita20000.0 m²
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle U-City Residence powstaje przy ul. Henryka Brodatego w willowej części Ursusa. Zespół składa się z sześciu trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w pierwszej linii, wzdłuż ul. Henryka Brodatego, powstają trzy obiekty dwuklatkowe z wycofaniami elewacji i obniżeniami wysokości do dwóch kondygnacji. Kolejne trzy obiekty, w drugiej linii zabudowy, zaprojektowano już jako trzykondygnacyjne, w układzie korytarzowym. Zróżnicowanie wysokości domów wzdłuż ul. Henryka Brodatego i ich niewielka wysokość to nawiązanie do okolicznej, w przeważającej mierze jednorodzinnej zabudowy. Zaprojektowano obiekty o prostej formie, urozmaiconej poprzez wycofanie płaszczyzn elewacji w miejscach występowania tarasów i loggii. Nieregularne rozmieszczenie otworów okiennych o zróżnicowanych rozmiarach podkreśla organiczny, indywidualny charakter zabudowy – tłumaczy Krzysztof Pydo z biura Kuryłowicz & Associates.

Osiedle U-City Residence w Warszawie projektu Kuryłowicz & Associates
Osiedle U-City Residence w Warszawie, proj. Kuryłowicz & Associates

U-City Residence: stylowy minimalizm według Kuryłowicz & Associates

Pod częścią zespołu zaplanowano jednokondygnacyjny parking. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 16 tys. m², a całkowita blisko 20 tys. m². Osiedle U-City Residence  zaoferuje łącznie 165 mieszkań o powierzchni od 35 do 141 m² z dodatkowymi przestrzeniami użytkowymi w postaci tarasu, loggii lub ogrodu. Postawiliśmy na stylowy minimalizm oraz nieskomplikowane, geometryczne formy. Nasza oszczędność w środkach ma jeszcze jedną ukrytą zaletę – zostawia przyszłym mieszkańcom szerokie pole do nadania własnym czterem kątom indywidualnego charakteru – dodaje Marek Kuryłowicz, prezes zarządu w Kuryłowicz & Associates. Inwestorem osiedla U-City Residence jest firma Acciona. Mieszkania wciąż są jeszcze dostępne w sprzedaży. Deweloper szykuje się z przekazaniem kluczy właścicielom w III kwartale 2021 roku.

Czytaj też: Budownictwo mieszkaniowe wczoraj i dziś. Rozmowa z architektem Bogdanem Kulczyńskim |

Gdzie powstaje osiedle U-City Residence?

Kropla drąży skałę: Ewa Kuryłowicz Większość architektów to mężczyźni, więc mężczyźni piszą historię i lansują swój punkt widzenia, nawet nie bardzo o tym wiedząc. Tak szybko tego „nie przewrócimy”, ale jestem zdania, że to kwestia ewolucji. Jak mówi łacińskie przysłowie: kropla drąży skałę nie siłą, a częstym padaniem – zmiana jest nieuchronna.
Warszawska linia średnicowa według Kuryłowicz & Associates PKP Polskie Linie Kolejowe ujawniły pierwsze wizualizacje przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Koncepcję opracowuje konsorcjum spółek Torprojekt i Kuryłowicz & Associates.
Autor: Piotr Prus
Akademik MILESTONE Wrocław Fabryczna. Dom studencki nowej generacji projektu Kuryłowicz & Associates We Wrocławiu powstanie kolejny prywatny akademik. Jak zapowiadają projektanci z Kuryłowicz & Associates będzie jednak inny niż wszystkie, skrojony na miarę potrzeb współczesnego studenta.
Nowy budynek Neofilologii i Lingwistyki projektu Kuryłowicz & Associates: mamy pierwsze zdjęcia Otwarto nowy budynek wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW projektu pracowni Kuryłowicz & Associates. To jedna z największych inwestycji z wieloletniego programu rozwoju uczelni.
Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates Na blisko dwuhektarowej działce przy ul. Komputerowej na warszawskim Służewcu Przemysłowym powstanie nowy zespół hotelowo-apartamentowy. Projekt na zlecenie firmy Acer Re opracowało biuro Kurylowicz & Associates.
Osiedle Naturia w Toruniu Na powojskowych, leśnych terenach Torunia powstała architektura wpisana w kontekst miejsca, w której można odnaleźć wczesne idee modernistyczne. O nowej realizacji pracowni Kuryłowicz & Associates pisze Agnieszka Błażko.
Nowa mieszkaniówka przy Malczewskiego w Radomiu projektu Kuryłowicz & Associates Przy ulicy Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy budynek wielorodzinny z częścią usługowo-handlową. Czternastokondygnacyjna dominanta o modułowej kompozycji z betonowych prefabrykatów to najnowszy projekt warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Współczesne projektowanie szpitali dla dzieci: rozmowa z Aleksandrą Czubaszek-Siłuch z Kuryłowicz & Associates Przed przystąpieniem do projektowania zdecydowaliśmy się przeprowadzić serię spotkań z pracownikami. Staraliśmy się wziąć pod uwagę opinie każdej grupy zawodowej i wykorzystać je do stworzenia najlepszych rozwiązań przestrzennych – mówi architektka Aleksandra Czubaszek-Siłuch z biura Kuryłowicz & Associates, która jest współautorką kompleksowej modernizacji izby przyjęć oraz rejestracji w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.