Architektura MuratorRealizacjeBiały Dom na Bielanach w Warszawie

Biały Dom na Bielanach w Warszawie

Projekt wchodzi w dialog z osiedlem Wrzeciono. Łukowa linia zabudowy powtarza geometrię ulicy i podkreśla lokalne centrum — pawilon handlowy z 1966 roku, zrealizowany na planie koła – pisze Magdalena Wrzesień.

Biały Dom na Bielanach w Warszawie
Widok od ulicy Doryckiej. Przedłużony gzyms i ścianę podcienia niższej części budynku zaakcentowano kolorami podstawowymi; Fot. Marcin Czechowicz
Budynek mieszkaniowo-usługowy Biały DomWarszawa, ul. Dorycka
AutorzyARE Stiasny/ Wacławek, architekci Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek
Współpraca autorskaarchitekci Jan Bagiński, Katarzyna Kowalczyk, Alicja Ostafin, Alicja Rudowska
Architektura wnętrzARE Stiasny/Wacławek
Architektura krajobrazuARE Stiasny/Wacławek
Konstrukcjainż. Gabriel Pawenta, Biuro Projektów K2
Generalny wykonawcaAgmar oraz SBM Merkury
InwestorSBM Merkury
Powierzchnia terenu1300.0 m²
Powierzchnia zabudowy455.0 m²
Powierzchnia użytkowa2737.0 m²
Powierzchnia całkowita3503.0 m²
Kubatura11317.0 m³
Liczba mieszkań:33
Powierzchnia mieszkań:od 27 do 88 m2
Projekt2016
Data realizacji (początek)2017
Data realizacji (koniec)2019
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Warszawa niezaistniała. II wydanie Premiera drugiego wydania książki Jarosława Trybusia o niezrealizowanych projektach urbanistycznych Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.
Architektura krajów wyszehradzkich 1945-1989 Do 23 lutego w warszawskim Zodiaku można oglądać wystawę „Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich 1945-1989”. Ekspozycja prezentuje najważniejsze realizacje Polski, Czechosłowacji i Węgier z jednej strony jako wyraz ambicji socjalistycznych władz, z dugiej innowacyjnych pomysłów ówczesnych architektów. Polską kuratorką wystawy jest Anna Cymer.
Jak projektować w duchu gospodarki cyrkularnej? 9 grudnia w warszawskim pawilonie Zodiak odbędzie się szkolenie na temat projektowania w duchu ekonomii cyrkularnej. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania, jak ograniczać zużycie surowców naturalnych, stosować materiały wtórne, zmniejszać ilość odpadów i redukować nasze oddziaływanie na środowisko?
Polska dojrzałość: Warszawa Warszawa AD 2019 to 79 parków miejskich, 6 plaż wzdłuż brzegów Wisły, 530 kilometrów ścieżek rowerowych, a także 5,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zobaczcie, jak na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniła się stolica.
Uwaga, zabytek! Gra spacerowa i kolejne warsztaty w Warszawie Gra spacerowa wokół pałacu Branickich w Warszawie i parku Rydza-Śmigłego jest kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Uwaga, zabytek!”, który trwa do 10 grudnia tego roku