Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum Architektury

Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

2019-08-30 15:41

Niewielkie biuro wrocławskiej firmy deweloperskiej miało być miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogliby podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Za projekt wnętrz odpowiada hanczar studio.

Nazwa obiektuSiedziba firmy Budus
Adres obiektuWrocław, al. Brücknera 51
Autorzyhanczar studio, Szymon Hanczar, Magdalena Kasprzyca, Przemysław Słowik
InwestorBudus Developer
Powierzchnia użytkowa98.0 m²
Data realizacji (koniec)2019

Jednym z głównych wyzwań stojących przed architektami była niestandardowa lokalizacja biura. Przewidziano je bowiem na antresoli, w hali pełniącej funkcje ekspozycyjno-handlowe. Projektanci z hanczar studio zdecydowali zamknąć przestrzeń w niewielkim boksie, pomalowanym na czarny, matowy kolor, by wizualnie odciąć go od reszty pomieszczenia.

Rozmiar istniejącej wcześniej antresoli narzucił też ograniczenia przestrzenne. Choć na co dzień pracuje tu zaledwie pięć osób, inwestor oczekiwał wydzielenia odrębnych, kameralnych pokoí, gdzie pracownicy mogliby w spokojnej atmosferze spotykać się z klientami. Takich pomieszczeń udało się wygospodarować aż cztery, a łączy je duży, centralny hol, pełniący też rolę poczekalni, gdzie zaranżowano też miejsce na dwa dodatkowe stanowiska.

Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum Architektury

Podział wnętrza jest bardzo klarowny, a rozwiązania zastosowane przez projektantów sprawiają, że wydaje się też przestronne. Przede wszystkim to zasługa luster zamontowanych w zabudowach meblowych i umiejętnie rozlokowanych szklanych ścianek, które nie zakłócają dostępu światła, a dzięki geometrycznym, piaskowanym wzorom zapewniają też pożądaną intymność.

Zieleń za oknem uzupełniają liczne kwiaty doniczkowe. Paleta kolorystyczna ograniczona do bieli, czerni, kilku odcieni szarosci i zieleni, a także ukrycie większości biurowego wyposażenia i wprowadzenie domowych w charakterze, lecz nowoczesnych detali sprawia, że odwiedzający biuro klienci mogą wyobrazić sobie wnętrza swoich przyszłych domów i mieszkań. Z łatwością znajdą tu też rozwiązania mogące posłużyć jako wnętrzarskie inspiracje.

Zdjęcia: Meluzyna Studio