Álvaro Leite Siza: spotkanie z cenionym architektem z Portugalii w ramach Future Builders

i

Autor: Archiwum Architektury Casa Fez w Porto, proj. Álvaro Leite Siza Vieira; fot. António José de Magalhães / CC BY-SA 4.0

Álvaro Leite Siza: spotkanie z cenionym architektem z Portugalii w ramach Future Builders

2021-10-11 18:52

Już 14 października kolejny wykład z cyklu Future Builders. Gościem spotkania będzie portugalski architekt Álvaro Leite Siza, autor wielu projektów budynków użyteczności publicznej, ale też mebli, biżuterii i innych przedmiotów codziennego użytku, a prywatnie syn Alvaro Sizy, zdobywcy Pritzkera z 1992 roku.

Projekt Future Builders, zainicjowany przez firmę Aluprof, ma motywować architektów i urbanistów do projektowania zrównoważonych budynków i miast, które odpowiadać będą na wyzwania współczesności i dobrze służyć kolejnym pokoleniom. W ramach cyklu zaplanowano m.in. rozmowy z architektami i ekspertami z całego świata. Dotychczas odbyły się spotkania z architektami Bogdanem Zahą z pracowni Zaha Hadid Architects, Robertem Koniecznym z KWK Promes, Przemo Łukasikiem z medusa group i Zbigniewem Maćkowem z Maćków Pracownia Projektowa. Zapisy wykładów w formie wideo można obejrzeć na stronie future-builders.com lub wysłuchać jako podcasty na platformie Spotify.  14 października o godz. 15.00 swoimi refleksjami na temat budownictwa przyszłości podzieli się portugalski architekt Álvaro Leite Siza Vieira, absolwent Wydziału Architektury Uniwersytetu w Porto, laureat licznych nagród i wyróżnień, autor m.in. projektu Casa Tolo w Alvite, Museu da Agua i Museu do Vinho dla Rady Miasta Cartaxo, czy Centro de Actividades Artísticas e Culturais Multi-disciplinares Fez w Porto. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie future-builders.com.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ