Architektura MuratorWydarzeniaGrandFront 2017 – trzy nagrody dla „A-m”

GrandFront 2017 – trzy nagrody dla „A-m”

W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 60 redakcji, które nadesłały w sumie 263 okładki w ośmiu kategoriach. Najwięcej, podobnie jak w latach ubiegłych, w kategorii Nauka, technologie i profesje, w której „A-m” zajęła pierwsze oraz trzecie miejsce! Zdobyliśmy też nagrodę specjalną za szczególne walory artystyczne i poznawcze materiału graficznego poświęconego generacjom architektów.

GrandFront 2017 – trzy nagrody dla „A-m”
Dyrektor generalny IWP Maciej Hoffman i sekretarz redakcji „A-m” Katarzyna Szadkowska; fot. Mieszko Piętka/serwis prasowy

Izba Wydawców Prasy po raz kolejny doceniła naszą grafikę. W szesnastej edycji konkursu na prasową okładkę roku GrandFront 2017, którą rozstrzygnięto 14 maja tego roku, otrzymaliśmy aż trzy nagrody. Zdobyliśmy ArtFront w kategorii Nauka, technologie i profesje za okładkę nr 9/2017 (proj. Ewelina Karpowiak) oraz trzecie miejsce w tej kategorii za okładkę nr 11/2017 (proj. Anna Niemierko).

Dostaliśmy też nagrodę specjalną za szczególne walory artystyczne i poznawcze materiału graficznego poświęconego generacjom architektów – wklejki z cytatami z ich wypowiedzi publikowanych w „Architekturze” i „Architekturze-murator” na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat (9/2017, proj. Ewelina Karpowiak, koncepcja: Ewa P. Porębska, wybór cytatów: Agnieszka Dąbrowska, Ewa P. Porębska, Katarzyna Szadkowska, Beata Tylec-Skórka, Anna Żmijewska, Tomasz Żylski, opieka artystyczna: Jerzy Porębski). W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 60 redakcji, które nadesłały w sumie 263 okładki w ośmiu kategoriach. Najwięcej, podobnie jak w latach ubiegłych, w kategorii Nauka, technologie i profesje (51 prac). Zwycięzców wyłoniło 30-osobowe jury, w którym zasiadają cenieni twórcy grafiki prasowej, redaktorzy, dyrektorzy artystyczni i wydawcy. Za najlepszą uznano okładkę „Dziennika Gazety Prawnej" nr 135/2017 (proj. Cezary Cichocki). Wszystkie wyróżnione okładki i strony tytułowe można obejrzeć na stronie www.grandfront.pl.

GrandFront 2017 – trzy nagrody dla „A-m”
Materiał o generacjach architektów (nagroda specjalna) i okładka nr 9/2017 (Artfront)
Tagi:
„Architektura-murator” z nagrodami za okładki! Izba Wydawców Prasy po raz kolejny doceniła nasze okładki. W tegorocznej edycji konkursu GrandFront otrzymaliśmy aż trzy nagrody!
Nagroda dla miesięcznika "Architektura-murator" w prestiżowym Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku Grand Front 2012 Okładka "Architektura-murator" nr 4/ 2012 otrzymała II nagrodę w konkursie GrandFront 2012 w kategorii czasopisma branżowe