Architektura MuratorWydarzeniaMakieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015

Makieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015

W numerze 8/2015 "Architektury-murator" kolejna makieta z serii najwybitniejszych polskich budowli do sklejenia.

Makieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015
Fot. Kalbar

Tym razem prezentujemy zespół mieszkaniowy przy al. Wilanowskiej w Warszawie (II etap), autorzy: JEMS Architekci, Olgierd Jegiełło, Paweł Majkusiak, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Natkaniec; autorzy makiety: JEMS Architekci). Budynek otrzymał nagrodę główną w kategorii Najlepszy budynek wielorodzinny 2013-2014 VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.

Ewa P. Porębska z nagrodą Top Woman 2020 in Real Estate Redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska zdobyła główną nagrodę w kategorii Architektura & Design w konkursie Top Woman 2020 in Real Estate.
Jak wygląda wydanie cyfrowe? „Architetura-murator” już od 25 lat analizuje najnowsze architektoniczne trendy i dyskusje, dostarczając Wam co miesiąc najwyższej jakości dziennikarskie treści, recenzje i podsumowania. Od niedawna także w responsywnej wersji cyfrowej, dostosowanej do wygodnego czytania na telefonie czy komputerze i wzbogaconej o możliwości, jakie daje internet (aktywne linki, filmy).
„Architektura-murator” w wyjątkowej ofercie Zrób prezent sobie lub komuś bliskiemu! Do 6 grudnia prenumeratę naszego miesięcznika możesz kupić w superpromocyjnej cenie!
Szukamy redaktorki lub redaktora! Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: redaktor merytoryczny. Oferujemy umowę na pełny etat, możliwość rozwoju w jednej z najbardziej uznanych grup mediowych w Polsce oraz dużą niezależność i swobodę w realizowaniu zadań.
Cykl Mój ulubiony budynek – wybór 17 architektów W publikowanym w latach 1997-2003 cyklu pojawiały się zarówno obiekty dla środowiska architektów wręcz kanoniczne, jak i nieco mniej znane – ich dobór, szczególnie z perspektywy lat, wydaje się znaczący. Ale największym skarbem są zamieszczone w tekstach wspomnienia. Dowiadujemy się z nich, że ulubiony budynek to nie tylko architektura, ale spotkania, wizyty, relacje z przyjaciółmi i mentorami – pisze Ewa P. Porębska.
Obchody jubileuszu „Architektury-murator” Planujemy, że obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały cały rok 2019 i składać się na nie będzie wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. cykl specjalnie przygotowanych publikacji na temat przyszłości architek-tury wobec wyzwań XXI wieku czy obiekty niemożliwe – wspólne budowanie ze studentami dzieł architektów-mentorów reprezentujących trzy pokolenia: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki.