Architektura MuratorWydarzeniaMakieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015

Makieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015

W numerze 8/2015 "Architektury-murator" kolejna makieta z serii najwybitniejszych polskich budowli do sklejenia.

Makieta Wilanowskiej II. Kolekcjonerski dodatek do "Architektury-murator" nr 8/2015
Fot. Kalbar

Tym razem prezentujemy zespół mieszkaniowy przy al. Wilanowskiej w Warszawie (II etap), autorzy: JEMS Architekci, Olgierd Jegiełło, Paweł Majkusiak, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Natkaniec; autorzy makiety: JEMS Architekci). Budynek otrzymał nagrodę główną w kategorii Najlepszy budynek wielorodzinny 2013-2014 VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.

Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim [FILM] O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Ewa P. Porębska rozmawia z Magdaleną Staniszkis [FILM] O urbanistyce, ekspertyzach, Pałacu Kultury, zieleni i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Magdaleną Staniszkis.
Redakcje magazynów architektonicznych przeciw nieuczciwej konkurencji Redaktorzy naczelni magazynów „Architektura-murator”, „Architecture Snob” oraz „Zawód:Architekt” wystosowali oświadczenie przeciw nieuczciwej konkurencji na polskim rynku czasopism poświęconych architekturze.
Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!