Architektura MuratorWydarzeniaSARP Katowice – mistrzowie współczesnej architektury. Tim Riley

SARP Katowice – mistrzowie współczesnej architektury. Tim Riley

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem jedna z najważniejszych młodych pracowni architektonicznych Wielkiej Brytanii – RCKa i jej założyciel, Tim Riley

Współczesna architektura w Katowicach: spotkanie z RCKa

Pracownia architektoniczna RCKa została założona przez Tima Riley'a, Russella Curtisa oraz Dietera Kleinera
w 2008 roku po wygranej w prestiżowym konkursie architektonicznym Europan 9: Stoke-on-Trent. RCKa otrzymało również główną nagrodę Housing Design Awards 2013 i
Architekci z RCKa dużą wagę przykładają do projektów rewitalizacyjnych. Postrzegają architekturę jako jeden  z elementów szerszego działania. Współczesna architektura powinna ich zdaniem być zawsze tworzona i postrzegana w kontekście potrzeb społecznych i ekonomicznych  jej odbiorców.
Więcej informacji o pracowni: www.rcka.co

Już 15 kwietnia 2014 Tim Riley, dyrektorem i jeden z założycieli RCKa opowie o działalności biura architektonicznego.


Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Tim Riley | RCKa Architects
15 kwietnia 2014 (wtorek), 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, ul. Sokolska 34, Katowice
organizator spotkania: Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Katowice
kurator cyklu MA: Wojciech Małecki
wykład prowadzony w języku angielskim.
Ze względu na ograniczoną iliczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału: biuro@sarp.katowice.pl
 

Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentującego stołeczne biura projektowe. Gośćmi wieczoru będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.
Zabytki Syrii w szkicowniku architekta – wykład Wojciecha Zabłockiego 7 marca 2019 roku odbędzie się kolejny wykład z cyklu Duże A organizowanego przez wrocławski SARP. Tym razem prelegentem będzie Wojciech Zabłocki, który w latach 80. pracował w Syrii, gdzie zaprojektował m.in. kompleks hali widowiskowej i basenów olimpijskich w Aleppo oraz Ośrodek Olimpijski w Latakii.