Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Atelier 2 architekci
Atelier 2 architekci
Atelier 2 architekci sp. z o.o.
ul. Poznańska 17
00-680 Warszawa
tel. 22 6224323
fax 22 6224323
e-mail: architekci@atelier2.pl
www.atelier2.pl

Atelier 2 Architekci dziś zarządza trzech wspólników: Konrad Kucza-Kuczyński, Jan Kucza-Kuczyński i Piotr Kudelski. Formalnie biuro istnieje od 1993 roku, ale jako spółka autorska działa od połowy lat 80. (jej członkami wówczas byli Konrad Kucza-Kuczyński i Andrzej Miklaszewski, obaj absolwenci WAPW). W portfolio biura znajdują się projekty budynków użyteczności publicznej, mieszkaniowe, sakralne oraz realizacje związane z modernizacją istniejących, także zabytkowych obiektów. W biurze Atelier 2 Architekci powstały projekty m.in. kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (1995), zespołu konferencyjno-wypoczynkowego PAN w Wierzbie (1998), przebudowa skweru na placu Politechniki w Warszawie (2000), częściowo wykuta w skale Sala Zgromadzeń na Jasnej Górze w Częstochowie (2002), zespół mieszkalny Chełmska 9 (2007), kompleks biurowy Marynarska Business Park w Warszawie (2008, we współpracy z Konior & Partners), oba w Warszawie. Styl pracowni można określić jako nowoczesną, ale elegancką i stonowaną parafrazę głównych dokonań modernizmu.

Jan Kucza-Kuczyński

Jan Kucza-Kuczyński

Konrad Kucza-Kuczyński

Konrad Kucza-Kuczyński

Piotr Kudelski

Latarnia Górska w Michałowicach – Miejsce Czasu Odzyskanego W niewielkich Michałowicach u podnóża Karkonoszy od 2017 roku powstaje niezwykły ośrodek sztuki i kultury ekologicznej. We współpracy z działającym tu teatrem Cinema realizuje go interdyscyplinarny zespół architektów, badaczy i artystów.
Wzorcowy dom dla Podlasia – wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony ogólnopolskiego konkursu „Twój dom – dialog z tradycją”, tym razem na projekt wzorcowego budynku jednorodzinnego dla Podlasia. Prace mogli nadsyłać zarówno zawodowi architekci, jak i studenci.
Plener rysunkowo-malarski jako subiektywne doświadczanie i zapis rzeczywistości Plener rysunkowo-malarski jest kolejnym etapem kształcenia ogólnoplastycznego. Praktyka plenerowa po pierwszym roku studiów zwiększa ogólną wrażliwość plastyczną studentów i wyostrza ich zmysł obserwacji.
Nowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: wyniki konkursu SARP Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku oraz oddział warszawski SARP ogłosiły wyniki dwuetapowego konkursu architektonicznego na koncepcję nowego budynku placówki.
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej Studenci architektury mogą projektować obiekty użyteczności publicznej ze studentami kierunku budownictwo, inżynieria środowiska czy gospodarka przestrzenna. Uczy to nie tylko pracy w zespole, lecz również daje przedsmak tego, jak może wyglądać współpraca z branżystami nad projektem w przyszłej pracy – o tym, dlaczego warto studiować architekturę na Politechnice Łódzkiej piszą Aleksandra Ołowska i Paulina Suchenek. W ramach cyklu Wydziały Architektury w Polsce prezentyjemy Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Projekt ławka – nowe miejskie siedziska Odzyskiwanie przestrzeni publicznych dla mieszkańców wkracza właśnie w nową fazę. Dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim na zmodernizowanych skwerach, bulwarach i placach pojawiają się nowe, wielofunkcyjne meble miejskie, służące jednocześnie jako wygodne siedziska, znak miejsca oraz strefa zabaw i rekreacji.
Sto budynków na stulecie niepodległości Setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do podsumowań – jakie budynki zapisały się na trwałe w historii naszej architektury, które weszły do kanonicznego zbioru, a które zostały, może niesłusznie, pominięte. Zestawienie najważniejszych obiektów stulecia stworzyli specjalnie dla nas uznani polscy badacze, wykładowcy i krytycy, wszyscy będący architektami. Każdą z dekad powierzyliśmy innej osobie, zdając się na jej wybór oraz ocenę panujących w danym okresie trendów i społeczno-politycznego tła.
Bastion Świętej Barbary na Jasnej Górze W kazamatach pochodzącego z XVII wieku bastionu Świętej Barbary architekci zaprojektowali zupełnie nową przestrzeń – kaplicę Golgoty Wschodu. Aby uzyskać odpowiednią strefę ekspozycyjną, zdecydowali się poszerzyć wnętrza o niezbadane dotąd podziemia obiektu – o realizacji nowej przestrzeni kontemplacyjnej, upamiętniającej Polaków, którzy zginęli za wschodnimi granicami naszego kraju po 17 września 1939 roku pisze Marek Skwara.