Wystawa estońska - Grand Prix

i

Autor: Archiwum Architektury Lokal partii Unified Estonia zaaranżowany na potrzeby Praskiego Quadriennale z logiem organizacji pośrodku oraz Barcelona Chair zaprojektowanym przez Miesa van der Rohe. Fot. Martina Novozamska/serwis prasowy

Wystawa estońska – Grand Prix

2015-08-21 11:09

Prezentacja estońska była spektaklem na żywo, granym przez aktorów podszywających się pod członków nowej politycznej partii, ale i samych widzów nie od razu świadomych manipulacji.

Nazwa obiektuEstońska wystawa narodowa: Unified Estonia – Złota kwadryga PQ 2015 za najlepszą ekspozycję oraz Złoty medal za innowacyjne podejście do scenografii (Golden Triga PQ2015 for the Best Exposition, Gold Medal PQ2015 for Innovative Approach to Performance Design)

Opis autorski

Unified Estonia to otwarta platforma, którą można dostosować do potrzeb każdego kraju. Szczególnie zachęcamy do kontaktu osoby z państw, gdzie historia demokracji jest krótka (państwa Europy Wschodniej, itd.) oraz takich, gdzie jest ona zagrożona (Grecja, Francja, Włochy, itd.). Oferujemy wysokiej jakości know-how dotyczący tego, w jaki sposób przejmować władzę. Kontaktujcie się z nami, jeśli jesteście zainteresowani tworzeniem politycznej partii w swoim kraju i wygraną w wyborach. Nasza oferta obejmuje: – podstawowy know-how w dziedzinie zakładania partii – budowanie organizacji (w tym młodzieżówek) – tworzenie haseł (i programu, jeśli jest on konieczny) zgodnych z potrzebami Waszego kraju – tworzenie wizualnej identyfikacji (...) – prowadzenie kampanii – atakowanie oponentów – manipulowanie mediami (...).

Uzasadnienie jury

Ta produkcja rozszerza ideę tego, czym może być teatr za sprawą scenografii. Projekt i narracja są ze sobą całkowicie stopione. Zamiast po prostu odbijać rzeczywistość, teatr staje się tu rzeczywistością. Czyniąc to, przekształca się w politykę i ujawnia moc politycznej manipulacji oraz niebezpieczeństwa tkwiące w populizmie.