Architektura MuratorProjektyCentrum Kreatywności Nowa Praga w Warszawie

Centrum Kreatywności Nowa Praga w Warszawie

Władze miasta rozstrzygnęły konkurs na projekt wielofunkcyjnego obiektu dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców. Zwyciężyła pracownia TREKTURA.

Centrum Kreatywności Nowa Praga w Warszawie
Nowa część budynku przy ul. Inżynierskiej zostanie obłożona blachą miedzianą

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji przebudowy zabytkowej kamienicy przy ul. Targowej 80 a, rekonstrukcji spalonego budynku przy ul. Inżynierskiej 3 oraz zagospodarowanie przylegających do nich podwórek. Łącznie to ok. 3500 m² powierzchni, której architekci mieli nadać nowe funkcje, określone wcześniej we współpracy z mieszkańcami podczas konsultacji. Według założeń w kamienicy przy Targowej znajdą się pracownie rzemieślników, przestrzenie warsztatowe i klubokawiarnia, przy ul. Inżynierskiej – kolejne pracownie i sale warsztatowe oraz pomieszczenia wystawiennicze, a na podwórzach duża ilość zieleni oraz miejsca do odpoczynku.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Centrum Kreatywności Nowa Praga w Warszawie
Na terenie inwestycji zaplanowano m.in. ogród społeczny oraz skwer z fontanną
Tagi:
Warszawski Szpital dla Dzieci Od dzisiaj mijam Pałac Staszica, nie patrzę na Kopernika, kłaniam się za to przed autorami szpitala dziecięcego – tymi sprzed lat i tymi, którzy przenieśli ich dzieło w XXI wiek. O wieloaspektowej realizacji biura Chmielewski Skała Architekci pisze Marlena Happach.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2021 – zgłoś realizację lub wydarzenie! Od 22 lutego do 8 marca można przesyłać zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2020 roku.
Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – wyniki konkursu Po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło laureatów. Grand Prix przypadło niewielkiemu żłobkowi w Wesołej autorstwa xystudio. To realizacja wyznaczająca nowe standardy w projektowaniu placówek dla dzieci – mówi architekt miasta Marlena Happach.
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.