Zespół mieszkalny w Arabii Saudyjskiej

i

Autor: MOOMOO Architects Przy każdym domu znajdzie się basen lub ogród dostępny z salonu przez przesuwne okna.

Osiedle w Arabii Saudyjskiej

2014-09-19 11:27

Łódzkie biuro Moomoo Architects opracowało projekt zespołu mieszkalnego w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym, drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej

Kompleks składający się z 32 budynków powstać ma w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym, drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej. Wzdłuż jednej z ulic w willowej dzielnicy nieopodal portu planowane są cztery domy wolnostojące o powierzchni użytkowej blisko 700 m2 każdy i 14 bliźniaków o powierzchni ponad 1000 m2 (ok. 500 m2 na segment).

Aby uniknąć monotonii w tak dużym założeniu i optycznie zmniejszyć liczbę obiektów, projektanci postanowili zróżnicować bryły sąsiadujących ze sobą segmentów. Okna między nimi zaproponowali na przykład w ukośnych niszach, kadrujących widoki na dwie przeciwległe strony, a jednocześnie chroniących wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jak tłumaczą, w ich projekcie dostrzegalne są zarówno współczesne tendencje architektury europejskiej, jak i nawiązania do architektury arabskiej, dlatego m.in. obok dużych przeszkleń na elewacji pojawiają się tradycyjne dla Bliskiego Wschodu wąskie szczeliny.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2015

Zespół mieszkalny w Arabii Saudyjskiej

i

Autor: MOOMOO Architects Ściany budynków wykończone będą białymi, kamiennymi płytami i drewnem.