Architektura MuratorProjektyNowa marina w Rzeszowie

Nowa marina w Rzeszowie

Projekt wielofunkcyjnego obiektu powstał w pracowni BeTA architekci. Nowa marina może być gotowa już za dwa lata.

Nowa marina w Rzeszowie
Wizualizacja dzięki uprzejmości pracowni BeTA architekci

Ośrodek Sportów Wodnych nad Zalewem Rzeszowskim działa już od 12 lat. Jego pomysłodawcą i właścicielem jest żeglarz i instruktor Oskar Przyszlak. Budowa nowej mariny stała się możliwa dzięki uzyskaniu przez niego długoterminowej dzierżawy.

Koncepcja opracowana przez pracownię BeTA zakłada trzy scenariusze użytkowania - rekreacyjny, edukacyjny i imprezowy. Główny budynek mieści warsztat z magazynem, sale szkoleniowe i kawiarnię. Na jego dachu zlokalizowano wielofunkcyjne boisko. W skład kompleksu wchodzą także park linowy, sauny, zjeżdżalnia, amfiteatralna widownia oraz niewielka przystań do cumowania łódek. Wielofunkcyjna łąka pozwoli ponadto na organizację różnego rodzaju wydarzeń plenerowych. Integralnym elementem założenia jest naturalnie zaprojektowana zieleń.

Chcieliśmy w subtelny sposób nawiązać architekturą do płóciennych żagli, uczynić obiekt Mariny z jednej strony zwiewnym i możliwie transparentnym, z drugiej jednak sprawić by stał się obiektem charakterystycznym tej części miasta, widocznym od strony miejskiej zapory – mówią Magdalena i Cezary Szpytma, autorzy projektu.

Planowany termin ukończenia realizacji przypada na 2018.

Tagi:
Janusz Sepioł architektem miejskim Rzeszowa Rzeszów doczekał się w końcu architekta miasta. Funkcje tę od początku listopada pełni Janusz Sepioł, architekt, historyk sztuki, urbanista, były marszałek Małopolski. Misją naczelnego architekta w takim mieście jak Rzeszów nie jest ani generowanie jeszcze większego rozwoju, ani koncentracja na zabiegach rewitalizacyjnych, ale zadbanie o lepszą jakość przestrzeni – mówi „A-m”.
Zespół Resovia Residence w Rzeszowie: miejski kwartał na miarę XXI wieku? Przy stadionie miejskim w Rzeszowie pracownia MWM Architekci zaprojektowała zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej Resovia Residence z dominantą o wysokości 100 metrów. Realizacja inwestycji wymaga jednak zmiany planu miejscowego.
Z wizją w przyszłość: Bulwary Park w Rzeszowie [FILM] Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów – miasto przyszłości Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.