Architektura MuratorProjektyOśrodek Kultury Ruczaj w Krakowie

Ośrodek Kultury Ruczaj w Krakowie

Konkurs na projekt nowej filii Centrum Kultury Podgórza wygrała pracownia architektoniczna Limba Eko.

ruczaj
Wyróżniającym elementem budynku będą ruchome żaluzje z perforowanego, barwionego aluminium oraz żelbetowe słupy od strony głównego wejścia

Obiekt zaplanowano przy ul. Przyzby na Ruczaju, w sąsiedztwie różnorodnej zabudowy jedno- i wielorodzinnej. Wśród tej wielości gabarytów i stylów wydaje się konieczne wprowadzenie mocnego centrum. Budynek ten winien być sam w sobie łatwo rozpoznawalnym, czytelnym znakiem, jednoznacznie i silnie kojarzącym się ze swoja funkcją centrum kulturalnego – tłumaczą autorzy koncepcji, która wygrała konkurs zorganizowany pod koniec ubiegłego roku przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Zaproponowali czterokondygnacyjną bryłę o charakterystycznym nadwieszeniu od strony zachodniej i tynkowanych elewacjach przekrytych barwnymi żaluzjami z aluminium. W budynku znajdzie się m.in. sala teatralna na 300 miejsc. Powierzchnia obiektu wyniesie blisko 3,8 tys. m2.

Tagi:
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.