Projekty architektoniczne dla Warszawy

i

Autor: Archiwum Architektury

Projekty architektoniczne dla Warszawy

2010-09-07 2:00

Projekty studialne biura architektonicznego NMH Architektura & Design dotyczą architektury Warszawy. Obiektem tych opracowań w formie aktualnych zdjęć i fotomontaży - jest zestawienie obok siebie istniejących pustek czy „brzydot” miejskich i zastąpienie ich nowymi projektami architektonicznymi.

Projekt architektoniczny PUSTKI MIEJSKIE WARSZAWY

9 września godz. 18.00 (wystawa potrwa do października 2010) hol Biblioteki Rolniczej, Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa przy akompaniamencie dj’a Hirka Wrony (muzyka i video)

Architekci Moncho González Berenguer i Natalia Figurska z pracowni NMH Architektura & Design chcieliby pokazać inną Warszawę. Zaproponowali więc lifting zastałej architektury w sposób niekonwencjonalny, proponując porządkowanie fasad miejskich, ożywianie ulic przez zastąpienie starych, zaniedbanych budynków nową wizją, lub też uzupełnianie pustych, niezagospodarowanych miejsc. Głównie Praga i Centrum dominują w treści opracowania. Skala projektów jest zróżnicowana rozpoczynając od zielonych placyków, niewielkich, kilkukondygnacyjnych plomb, aż do śródmiejskich wieżowców, dworców kolejowych i stadionów. Plansze ze zdjęciami szerokie na 136 cm o wysokości 175 cm będą umieszczone na 10 filarach budynku Biblioteki Rolniczej.

Projekt architektoniczny dla Warszawy stanowi część polską międzynarodowego pomysłu. Kolejna odsłona zostanie pokazana w Hiszpanii w Sagunto, Valencia w listopadzie i grudniu 2010.

NMH Architektura & Design Studio założone w 2005 roku w Walencji przez trzech młodych architektów, absolwentów wydziałów architektury: Natalię Figurską (PW WA), stypendystkę Ministra Spraw Zagranicznych na realizację dyplomu w Walencji oraz braci Moncho i Hugo González Berenguer (Universidad Politecnica de Valencia, Escuela Tecnica Superior de Arquitectura). Wszyscy w ramach wymiany Erasmus są stypendystami europejskich innych uczelni (Natalia - Universidad Politecnica de Valencia, Escuela Tecnica Superior de Arquitectura, Moncho - Politechnika Warszawska Wydział Architektury, Hugo - École nationale supérieure d'architecture de Paris). Biuro z siedzibą w Walencji i Polsce ma na swoim koncie kilka nagród w konkursach architektonicznych i wnętrzarskich, jednak najważniejsza to 1. miejsce w konkursie na nowy Ratusz Sagunto w Hiszpanii. Od pół roku działają intensywnie w kraju.

Poniżej w galerii zdjęć przykładowe wizualizacje PRZED i PO

fotka z /zdjecia/zaproszenie_art(1).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury