Architektura MuratorProjektyTargowisko Miejskie w Olsztynie

Targowisko Miejskie w Olsztynie

Popularne targowisko w Olsztynie czeka modernizacja według projektu Studia Form Architektonicznych Pantel.

Targowisko Miejskie w Olsztynie
W każdym z pawilonów na powierzchni ok. 1160 m², znajdzie się 60 stanowisk handlowych oraz sanitariaty.

Bazar przy ul. Grunwaldzkiej nieopodal Starego Miasta i Jeziora Długiego jest jednym z ulubionych miejsc zakupów mieszkańców Olsztyna. Jego stan techniczny nie odpowiada jednak coraz bardziej restrykcyjnym przepisom sanitarnym i weterynaryjnym. Na zlecenie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu pracownia Pantel przygotowała więc projekt modernizacji targowiska. Przewiduje on realizację trzech nowych wiat handlowych. Obiekty maja powstać na planie litery L. Wykończone zostaną betonem architektonicznym z elementami z drewna modrzewiowego. Wszystkie będą miały dwuspadowe dachy pokryte blachą tytanowo-cynkową ułożoną na rąbek stojący.

ROZPOCZĘCIE REALIZACJI: 2017

Pawilon wystawienniczy liceum plastycznego w Olsztynie Zakończyła się realizacja pawilonu wystawienniczego przy Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Obiekt, według projektu Biura Architektonicznego Gadomscy, stanowić ma wizytówkę tej renomowanej olsztyńskiej szkoły i zachęcać przechodniów do integracji ze sztuką.
Toaleta z ogrodem zabaw w Olsztynie: wyniki konkursu Rozstrzygnięto 21. edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej. Grand Prix otrzymała koncepcja studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Pracownia Architekci Gadomscy projektuje hospicjum dla dzieci Zachowane zabudowania starych koszar strzelców w Olsztynie zostaną zaadaptowane na potrzeby hospicjum CARITAS według projektu lokalnej pracowni Biuro Architektoniczne Gadomscy.
Pawilon przy liceum plastycznym w Olsztynie W konkursie na projekt pawilonu ekspozycyjnego przy Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie zwyciężyło Biuro Architektoniczne Gadomscy.
Budowa Browaru Zamkowy Młyn w Olsztynie Browar Zamkowy Młyn stanął w miejscu historycznego obiektu o podobnej funkcji. W jego wnętrzach wyeksponowano piwne tanki, widoczne przez szklane witryny także z zewnątrz – o realizacji, której proces projektowy ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Olsztyna i stale zmieniające się wytyczne zajął autorom ponad 7 lat pisze architekt Grzegorz Dżus.
Modernizacja hali Urania w Olsztynie Słynną olsztyńską halę czeka przebudowa. Obiekt zostanie zmodernizowany według konkursowego projektu Urban Architect.