Popularne targowisko w Olsztynie czeka modernizacja według projektu Studia Form Architektonicznych Pantel.
W każdym z pawilonów na powierzchni ok. 1160 m², znajdzie się 60 stanowisk handlowych oraz sanitariaty.
Bazar przy ul. Grunwaldzkiej nieopodal Starego Miasta i Jeziora Długiego jest jednym z ulubionych miejsc zakupów mieszkańców Olsztyna. Jego stan techniczny nie odpowiada jednak coraz bardziej restrykcyjnym przepisom sanitarnym i weterynaryjnym. Na zlecenie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu pracownia Pantel przygotowała więc projekt modernizacji targowiska. Przewiduje on realizację trzech nowych wiat handlowych. Obiekty maja powstać na planie litery L. Wykończone zostaną betonem architektonicznym z elementami z drewna modrzewiowego. Wszystkie będą miały dwuspadowe dachy pokryte blachą tytanowo-cynkową ułożoną na rąbek stojący.
Zakończyła się realizacja pawilonu wystawienniczego przy Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Obiekt, według projektu Biura Architektonicznego Gadomscy, stanowić ma wizytówkę tej renomowanej olsztyńskiej szkoły i zachęcać przechodniów do integracji ze sztuką.
Rozstrzygnięto 21. edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej. Grand Prix otrzymała koncepcja studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Zachowane zabudowania starych koszar strzelców w Olsztynie zostaną zaadaptowane na potrzeby hospicjum CARITAS według projektu lokalnej pracowni Architekci Gadomscy.
Browar Zamkowy Młyn stanął w miejscu historycznego obiektu o podobnej funkcji. W jego wnętrzach wyeksponowano piwne tanki, widoczne przez szklane witryny także z zewnątrz – o realizacji, której proces projektowy ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Olsztyna i stale zmieniające się wytyczne zajął autorom ponad 7 lat pisze architekt Grzegorz Dżus.