Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozpoczęła się budowa kompleksu trzech wieżowców według projektu pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB
Widok od ulicy Towarowej. Między dwiema 130-metrowymi wieżami powstaną łączniki

W ramach inwestycji powstaną trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Wszystkie osadzone będą na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie. Cały zespół zaoferuje 113 tys. m2 powierzchni na wynajem. Znajdą się w nim nie tylko biura, ale też centrum konferencyjne, dwa hotele, 3- i 4-gwiazdkowy, oraz przestrzeń usługowo- handlowa licząca ok. 6 tys. m2.

Ponadto przewidziano specjalną strefę coworkingową i centrum współpracy korporacji ze start-upami. Pod budynkiem zaplanowano sześciopoziomowy parking z systemem rozpoznawania samochodów, myjnią i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz bezpośrednie połączenie z pobliską stacją metra Rondo Daszyńskiego. Od zachodu kompleks sąsiadować będzie z kolejnym wieżowcem, budowanym właśnie 195-metrowym Skylinerem (proj. APA Wojciechowski). Zaprojektowano tu m.in. ogólnodostępny pasaż z restauracjami, punktami usługowymi i małą architekturą. Inwestycja jest największym z dotychczasowych projektów realizowanych przez belgijską firmę deweloperską Ghelamco, która odpowiada też za wieżowiec Warsaw Spire wzniesiony ostatnio po przeciwnej stronie ronda („A-m” 10/2016).

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2019

Tagi:
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.