Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozpoczęła się budowa kompleksu trzech wieżowców według projektu pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB
Widok od ulicy Towarowej. Między dwiema 130-metrowymi wieżami powstaną łączniki

W ramach inwestycji powstaną trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Wszystkie osadzone będą na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie. Cały zespół zaoferuje 113 tys. m2 powierzchni na wynajem. Znajdą się w nim nie tylko biura, ale też centrum konferencyjne, dwa hotele, 3- i 4-gwiazdkowy, oraz przestrzeń usługowo- handlowa licząca ok. 6 tys. m2.

Ponadto przewidziano specjalną strefę coworkingową i centrum współpracy korporacji ze start-upami. Pod budynkiem zaplanowano sześciopoziomowy parking z systemem rozpoznawania samochodów, myjnią i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz bezpośrednie połączenie z pobliską stacją metra Rondo Daszyńskiego. Od zachodu kompleks sąsiadować będzie z kolejnym wieżowcem, budowanym właśnie 195-metrowym Skylinerem (proj. APA Wojciechowski). Zaprojektowano tu m.in. ogólnodostępny pasaż z restauracjami, punktami usługowymi i małą architekturą. Inwestycja jest największym z dotychczasowych projektów realizowanych przez belgijską firmę deweloperską Ghelamco, która odpowiada też za wieżowiec Warsaw Spire wzniesiony ostatnio po przeciwnej stronie ronda („A-m” 10/2016).

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2019

Tagi:
Warszawa ma standardy. Kampania informacyjna na temat dostępności architektonicznej Warszawa rozpoczęło kampanię informacyjno-promocyjną na temat dostępności architektonicznej. Cel to miasto w pełni dostępne dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami.
Budowa siedziby Wydziału Psychologii UW Realizacja kolejnych etapów głównej konstrukcji gmachu ukazywała pełen katalog żelbetowych form przemyślanych na etapie tworzenia jego przestrzeni. Beton jako podstawowe tworzywo, z którego powstaje obiekt, ukazuje się w zróżnicowanych fakturach i formach – o realizacji nowej siedziby Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego piszą Karolina Tunajek i Jacek Wochowski z pracowni Projekt Praga.
Siedziba firmy Kradex w Warszawie Budynek jest ze wszech miar nowoczesny, energię pozyskuje się z paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, a linię produkcyjną elastycznie modyfikuje – o projekcie 77STUDIO architektury pisze Jerzy S. Majewski.
Zmiany w projekcie stadionu Polonii: mamy nowe wizualizacje Zakończyły się prace nad koncepcją modernizacji i rozbudowy stadionu Polonii w Warszawie. Pracownia JSK Architekci pokazała nowe wizualizacje budynków i stadionu głównego przy Konwiktorskiej.
Atrium International: dawny Ulubieniec Warszawy idzie do rozbiórki Rozpoczyna się rozbiórka biurowca Atrium International w al. Jana Pawła II. Budynek zaprojektowany w latach 90. przez Biuro Kazimierski i Ryba zdobył tytuł Ulubieńca Warszawy w pierwszej edycji organizowanego przez naszą redakcję konkursu Życie w Architekturze.
Osiedle Szeligowska 83: kolejna warszawska inwestycja w ramach specustawy mieszkaniowej Firma Profbud przymierza się do realizacji osiedla przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Zespół z 700 mieszkaniami według projektu pracowni BBGK powstać ma w trybie lex deweloper.