Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozpoczęła się budowa kompleksu trzech wieżowców według projektu pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB
Widok od ulicy Towarowej. Między dwiema 130-metrowymi wieżami powstaną łączniki

W ramach inwestycji powstaną trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Wszystkie osadzone będą na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie. Cały zespół zaoferuje 113 tys. m2 powierzchni na wynajem. Znajdą się w nim nie tylko biura, ale też centrum konferencyjne, dwa hotele, 3- i 4-gwiazdkowy, oraz przestrzeń usługowo- handlowa licząca ok. 6 tys. m2.

Ponadto przewidziano specjalną strefę coworkingową i centrum współpracy korporacji ze start-upami. Pod budynkiem zaplanowano sześciopoziomowy parking z systemem rozpoznawania samochodów, myjnią i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz bezpośrednie połączenie z pobliską stacją metra Rondo Daszyńskiego. Od zachodu kompleks sąsiadować będzie z kolejnym wieżowcem, budowanym właśnie 195-metrowym Skylinerem (proj. APA Wojciechowski). Zaprojektowano tu m.in. ogólnodostępny pasaż z restauracjami, punktami usługowymi i małą architekturą. Inwestycja jest największym z dotychczasowych projektów realizowanych przez belgijską firmę deweloperską Ghelamco, która odpowiada też za wieżowiec Warsaw Spire wzniesiony ostatnio po przeciwnej stronie ronda („A-m” 10/2016).

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2019

Tagi:
Warszawa z nowymi zasadami współpracy z deweloperami Od teraz deweloperzy budujący osiedla, biurowce czy sklepy w Warszawie będą partycypować finansowo w przebudowie układu drogowego wokół swojej inwestycji adekwatnie to tego, jaki wpływ będzie ona miała na funkcjonowanie miasta. Nowe reguły przestaną też promować dojazdy do centrum samochodem.
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Plac Piłsudskiego: miejsce niezgody Pojawiające się od blisko 100 lat plany zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego (kiedyś zwanego też Saskim i Zwycięstwa) oraz nadania mu właściwej oprawy architektonicznej rozpalają emocje kolejnych pokoleń Polaków. W związku z ogłoszonym w lipcu rządowym planem odbudowy pałacu Saskiego przypominamy prawie stuletnią historię planowania tego ważnego miejsca, w tym artykuł z „Architektury” nr 4/5/1966, który przeczytać można w wydaniu cyfrowym.
MSN / Warszawa Decyzja o wykorzystaniu białego betonu architektonicznego na elewacjach spowodowała, że wszystkie poszczególne etapy związane z technologią i realizacją obiektu wymagały innego podejścia niż na typowej budowie. O realizacji siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie według projektu biura Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk.
Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak W miejscu dawnych browarów projektantom z pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć kawałek autentycznego miasta. Jest ono przyjazne dla pieszych, a także wielkomiejskie. Współczesne, ale niepozbawione historii – o nowej realizacji Jemsów piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.