Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB

Przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozpoczęła się budowa kompleksu trzech wieżowców według projektu pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

Zespół biurowo-usługowy The Warsaw HUB
Widok od ulicy Towarowej. Między dwiema 130-metrowymi wieżami powstaną łączniki

W ramach inwestycji powstaną trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Wszystkie osadzone będą na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie. Cały zespół zaoferuje 113 tys. m2 powierzchni na wynajem. Znajdą się w nim nie tylko biura, ale też centrum konferencyjne, dwa hotele, 3- i 4-gwiazdkowy, oraz przestrzeń usługowo- handlowa licząca ok. 6 tys. m2.

Ponadto przewidziano specjalną strefę coworkingową i centrum współpracy korporacji ze start-upami. Pod budynkiem zaplanowano sześciopoziomowy parking z systemem rozpoznawania samochodów, myjnią i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz bezpośrednie połączenie z pobliską stacją metra Rondo Daszyńskiego. Od zachodu kompleks sąsiadować będzie z kolejnym wieżowcem, budowanym właśnie 195-metrowym Skylinerem (proj. APA Wojciechowski). Zaprojektowano tu m.in. ogólnodostępny pasaż z restauracjami, punktami usługowymi i małą architekturą. Inwestycja jest największym z dotychczasowych projektów realizowanych przez belgijską firmę deweloperską Ghelamco, która odpowiada też za wieżowiec Warsaw Spire wzniesiony ostatnio po przeciwnej stronie ronda („A-m” 10/2016).

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2019

Tagi:
Zielona Warszawa: spacerem po parkach, nabrzeżach Wisły i ogródkach działkowych Tereny zielone zajmują 25% powierzchni stolicy, a turyści zwracają uwagę, że jesteśmy wyjątkową pod tym względem metropolią. Nakładem Domu Spotkań z Historią ukazał się właśnie alternatywny przewodnik „Zielona Warszawa”. Autorka publikacji, Agnieszka Kowalska, zabiera nas w podróż po zielonych zakamarkach miasta. Spaceruje po parkach, wędruje wzdłuż nadwiślańskich brzegów, odwiedza działkowców, zagląda na podwórka i balkony.
Nowa koncepcja dla fabryki Perun: tym razem od WWAA Właściciel terenu po dawnej fabryce Perun przy ul. Grochowskiej w Warszawie przedstawił nową koncepcję zabudowy działki. Projekt opracowany przez biuro WWAA zakłada wzniesienie obiektów o wysokości od 3 do 6 pięter wkomponowanych w zabytkowe hale. Inwestycja miałaby być realizowana w trybie lex deweloper.
Parking na placu Powstańców Warszawy: rusza budowa podziemnego garażu w centrum stolicy Podziemny parking na placu Powstańców Warszawy powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ma zacząć działać na przełomie 2024 i 2025 roku. Ratusz zapowiada, że przy okazji plac zyska nowe zagospodarowanie.
Z archiwum „Architektury”: Zachodni Rejon Centrum Warszawy Przypominamy artykuł na temat Zachodniego Rejon Centrum Warszawy autorstwa Jerzego Skrzypczaka, projektanta wielu stołecznych wieżowców. O współczesny komentarz do publikacji poprosiliśmy Grzegorza A. Buczka.
Wokół stołecznego Centrum Dwa nowe warszawskie wieżowce – Generation Park i Warsaw UNIT – to flagowe projekty w swojej kategorii, materializacja idei współczesnego miejsca pracy. O realizacjach JEMS Architekci oraz Projekt Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury pisze Grzegorz Stiasny.
Wiecha na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: nowe zdjęcia z budowy MSN Pomału dobiega końca budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 5 lipca na szczycie gmachu zawisła wiecha. Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Pierwszych gości MSN przyjmie wiosną 2024 roku.