Architektura MuratorRealizacjeOgrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Ogrody GrauaWrocław, ul. Gdańska 4
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa
InwestorEcho Investment
Powierzchnia użytkowa4133.0 m²
Data realizacji (koniec)2020

Niewielki pałac fundacji Heimannów przy ul. Gdańskiej został wybudowany w 1884 roku według projektu Alberta Graua, przez ostatnie lata pozostawał jednak niewykorzystany i niszczał. Teraz zaadaptowano go na apartamentowiec w ramach inwestycji, która zakłada też realizację obok nowego zespołu mieszkalnego według projektu biura Maćków Pracownia Projektowa.

Prace przy modernizacji pałacu rozpoczęto na początku 2019 roku. Architekci wzorowali się głównie na XIX-wiecznych opisach i rycinach. Odrestaurowali m.in. elewację, stolarkę okienną i drzwiową, podłogi i klatkę schodową z rzeźbioną balustradą. Odtworzono oryginalną kolorystykę ścian i elementów drewnianych. Dla zwiększenia wygody mieszkańców, od strony ogrodu doprojektowano balkony z betonu architektonicznego i szkła, a zniszczone lukarny zastąpiono nowoczesnymi przeszkleniami, które odkrywają widok na południową część Wrocławia. W piwnicy pałacyku powstał prywatny klub dla mieszkańców, w którym będzie można organizować prywatne spotkania.

Cały kompleks docelowo będzie się składał jeszcze z dwóch budynków: sześcio- i pięciokondygnacyjnego. Zaoferuje w sumie 57 lokali – o powierzchni od 35 do 137 m² (8 w pałacyku, 49 w nowej części). Wokół budynków powstał ponadto 200-metrowy park dla mieszkańców, z autorskimi elementami małej architektury. Powierzchnia użytkowa nowych budynków wyniesie ok. 3353 m², pałacyku – 780 m². Inwestorem zespołu jest firma Echo Investment. Zakończenie realizacji przewidywane jest na 2020 rok.

Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.
Wyniki konkursu na zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu Maćków Pracownia Projektowa zwyciężyła w konkursie na koncepcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu. Prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione.
Zbigniew Maćków z Honorową Nagrodą SARP 2020 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Kapituła doceniła projektanta za talent, maestrię i umiar.
Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.