Architektura MuratorRealizacjeOgrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Ogrody GrauaWrocław, ul. Gdańska 4
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa
InwestorEcho Investment
Powierzchnia użytkowa4133.0 m²
Data realizacji (koniec)2020

Niewielki pałac fundacji Heimannów przy ul. Gdańskiej został wybudowany w 1884 roku według projektu Alberta Graua, przez ostatnie lata pozostawał jednak niewykorzystany i niszczał. Teraz zaadaptowano go na apartamentowiec w ramach inwestycji, która zakłada też realizację obok nowego zespołu mieszkalnego według projektu biura Maćków Pracownia Projektowa.

Prace przy modernizacji pałacu rozpoczęto na początku 2019 roku. Architekci wzorowali się głównie na XIX-wiecznych opisach i rycinach. Odrestaurowali m.in. elewację, stolarkę okienną i drzwiową, podłogi i klatkę schodową z rzeźbioną balustradą. Odtworzono oryginalną kolorystykę ścian i elementów drewnianych. Dla zwiększenia wygody mieszkańców, od strony ogrodu doprojektowano balkony z betonu architektonicznego i szkła, a zniszczone lukarny zastąpiono nowoczesnymi przeszkleniami, które odkrywają widok na południową część Wrocławia. W piwnicy pałacyku powstał prywatny klub dla mieszkańców, w którym będzie można organizować prywatne spotkania.

Cały kompleks docelowo będzie się składał jeszcze z dwóch budynków: sześcio- i pięciokondygnacyjnego. Zaoferuje w sumie 57 lokali – o powierzchni od 35 do 137 m² (8 w pałacyku, 49 w nowej części). Wokół budynków powstał ponadto 200-metrowy park dla mieszkańców, z autorskimi elementami małej architektury. Powierzchnia użytkowa nowych budynków wyniesie ok. 3353 m², pałacyku – 780 m². Inwestorem zespołu jest firma Echo Investment. Zakończenie realizacji przewidywane jest na 2020 rok.

Młyn Maria we Wrocławiu Architekci postanowili utrwalić w zespole mieszkaniowo-usługowym powojenny obraz młynów, który tworzył pamięć przestrzenną miejsca – o realizacji Maćków Pracowni Projektowej pisze Łukasz Wojciechowski.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L'UNI we Wrocławiu Dzięki zastosowaniu nowej metody wzmocnienia konstrukcji i budowie stropów w systemie upside down udało się skrócić czas realizacji oraz zredukować ilość stali potrzebnej do wzmocnienia budynku. O wyzwaniach związanych z przebudową zabytkowego obiektu przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu pisze Zbigniew Maćków.
Apartamentowiec Bernardyńska we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa [NOWE WIZUALIZACJE] Na skwerze w sąsiedztwie Muzeum Architektury już za dwa lata stanie apartamentowiec Bernardyńska. Projekt budynku o charakterystycznych, rozrzeźbionych elewacjach pokrytych klinkierowymi płytkami ułożonymi w jodełkę opracowała Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L’UNI we Wrocławiu: zaglądamy do środka dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu Trwa przebudowa dawnej siedziby Wydziału Farmacji przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu. Zabytkowy obiekt zostanie zaadaptowany na biurowiec według koncepcji Maćków Pracowni Projektowej. Zapraszamy na fotospacer po modernizowanym gmachu.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.