Architektura MuratorRealizacjeOgrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Ogrody GrauaWrocław, ul. Gdańska 4
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa
InwestorEcho Investment
Powierzchnia użytkowa4133.0 m²
Data realizacji (koniec)2020

Niewielki pałac fundacji Heimannów przy ul. Gdańskiej został wybudowany w 1884 roku według projektu Alberta Graua, przez ostatnie lata pozostawał jednak niewykorzystany i niszczał. Teraz zaadaptowano go na apartamentowiec w ramach inwestycji, która zakłada też realizację obok nowego zespołu mieszkalnego według projektu biura Maćków Pracownia Projektowa.

Prace przy modernizacji pałacu rozpoczęto na początku 2019 roku. Architekci wzorowali się głównie na XIX-wiecznych opisach i rycinach. Odrestaurowali m.in. elewację, stolarkę okienną i drzwiową, podłogi i klatkę schodową z rzeźbioną balustradą. Odtworzono oryginalną kolorystykę ścian i elementów drewnianych. Dla zwiększenia wygody mieszkańców, od strony ogrodu doprojektowano balkony z betonu architektonicznego i szkła, a zniszczone lukarny zastąpiono nowoczesnymi przeszkleniami, które odkrywają widok na południową część Wrocławia. W piwnicy pałacyku powstał prywatny klub dla mieszkańców, w którym będzie można organizować prywatne spotkania.

Cały kompleks docelowo będzie się składał jeszcze z dwóch budynków: sześcio- i pięciokondygnacyjnego. Zaoferuje w sumie 57 lokali – o powierzchni od 35 do 137 m² (8 w pałacyku, 49 w nowej części). Wokół budynków powstał ponadto 200-metrowy park dla mieszkańców, z autorskimi elementami małej architektury. Powierzchnia użytkowa nowych budynków wyniesie ok. 3353 m², pałacyku – 780 m². Inwestorem zespołu jest firma Echo Investment. Zakończenie realizacji przewidywane jest na 2020 rok.

Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu Biurowiec zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową zdobył pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Budynek w centrum Wrocławia to ekologiczna, energooszczędna i przyjazna użytkownikom inwestycja, w której dużą rolę odgrywają atrakcyjnie rozplanowane przeszklenia, tworzone z wykorzystaniem systemów aluminiowych polskiej marki.
Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu Przy niedawno odnowionym placu stanął budynek, który porządkuje przestrzeń w historycznym centrum miasta. Zarówno plac, jak i biurowiec powtarzają geometryczny motyw kraty. O nowym projekcie pracowni Zbigniewa Maćkowa piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Młyn Maria – Maćków Pracownia Projektowa rewitalizuje zabytkowy zespół w centrum Wrocławia Zabytkowy zespół Młyna Maria we Wrocławiu czeka rewitalizacja. W miejscu dawnych silosów i magazynów architekci zaprojektowali w pełni wykończone apartamenty.
Zespół mieszkaniowy Angel River we Wrocławiu Zakończyła się budowa zespołu mieszkaniowego Angel River nad Oławą według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa. Kompleks charakteryzuje 55-metrowa wieża z widokiem m.in. na Ostrów Tumski, most Grunwaldzki i Halę Stulecia.