Architekci z Habitatem: Pomaganie jest fajne!

i

Autor: Archiwum Architektury

Architekci z Habitatem: Pomaganie jest fajne!  

2021-07-16 19:58

Architekci z Habitatem to wspólna inicjatywa Fundacji Habitat for Humanity Poland oraz warszawskiego oddziału SARP, która ma na celu wypracowanie nowych rozwiązań w zakresie poprawy sytuacji mieszkaniowej osób w trudnej sytuacji życiowej. Pierwsze spotkanie 21 lipca!

Habitat for Humanity działa w ponad 100 krajach na całym świecie, pomagając osobom w trudnej sytuacji w zdobyciu własnego mieszkania lub poprawie warunków bytowych. Sekcja polska istnieje od la 90. i ma na koncie wiele inicjatyw. Nie tylko pomaga niezamożnym rodzinom budować i remontować mieszkania, ale stara się też wdrażać innowacyjne rozwiązania w zakresie mieszkalnictwa – prowadzi pierwszą w Polsce społeczną agencję najmu, wspiera powstawanie kooperatyw, tworzy mieszkania treningowe dla podopiecznych młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Czytaj też: Jaime Lerner: miasto dla ludzi. Wywiad z architektem i urbanistą Jaime Lernerem |

Działania Fundacji Habitat for Humanity wesprzeć można nie tylko poprzez przekazanie środków finansowych czy materiałów budowlanych, ale też oferując usługi prawne czy architektoniczne bądź bezpośrednią pomoc na placach budowy. I właśnie o tym, jak angażują się architekci i co jeszcze  mogą zrobić, by poprawić sytuację mieszkaniową mniej zamożnych już 21 lipca rozmawiać będą przedstawiciele Habitat for Humanity Poland, Urzędu m.st. Warszawy, firmy konsultingowo-projektowej Arcadis, stołecznego i katowickiego oddziału SARP oraz pracowni WXCA. Spotkanie on-line odbędzie się w godz. 15.00-17.00 na kanale YouTube ZODIAK-u Warszawskiego Pawilonu Architektury. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań.

ZAPISZ SIĘ

Polecany artykuł:

Mieszkanie po polsku 1945-2018