Architekci po godzinach

Branżowe zawody sportowe. Reprezentantka redakcji "A-m" na podium. Jak było na regatach architektów?

Prawnicy mają "bieg z kodeksem w głowie", zaś architekci mają swoje regaty. Redakcję "Architektury-murator" reprezentowała kolejny raz redaktorka Anna Żmijewska. Nasze kibicowanie pomogło. Przeczytajcie jej relację.

Szkoła Budowania: Otoczenie Domu

Spis treści

1. Flauta na regatach o Puchar Architektów na Bełdanach
  2. Wietrzna sobota - zaczęły się prawdziwe zawody: Regaty o Puchar Niezłomych
  3. Sponsorzy zawodów żeglarskich architektów

Flauta na regatach o Puchar Architektów na Bełdanach

W czerwcu architekci z całej Polski po raz kolejny mogli zmierzyć się w corocznych Regatach Architektów organizowanych przez Carpe Diem Art / Maja Ścisło. W 9. już edycji udział wzięło blisko 100 projektantów z ponad 25 biur architektonicznych. Impreza odbyła się w dniach 13-15 czerwca w Kamieniu, w klubie MILA nad Jeziorem Bełdany. Zawodnicy mogli ścigać się na jachtach klasy Antila 24 oraz Sigma 600 Club. Podobnie jak w poprzednich latach regaty rozegrane zostały pod okiem sędzi Doroty Michalczyk, a bezpieczeństwa pilnował MOPR.

Pierwszego dnia standardowo odbyły się Regaty o Puchar Architektów. Udział w nich wzięło 16 załóg. Ze względu na bezwietrzną pogodę wyścig został skrócony. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce ex aequo zajęły zespoły startujące pod banderami:

• HRA Architekci (sternik: Roman Galiński, załoga: Magdalena Szucio, Aleksandra Fularczyk, Marek Papiernik i Kajetan Matuszewski)
  • oraz Pink Band (sternik: Paweł Nawrocki z SAFS Architekci, załoga: Agnieszka Kalinowska-Sołtys i Marta Wierusz z pracowni APA Wojciechowski, Anna Piętocha z MWH Architekci oraz Piotr Gastman z pracowni Stamina Studio).

Drugie miejsce nie zostało przyznane, a na trzeciej pozycji na podium uplasowała się

• pracownia FS&P Arcus (sternik: Jarek Kubik, załoga: Urszula Bereś, Karolina Piaścik, Paulina Nieróbca oraz Dominik Eymontt).

Sobotni poranek przywitał nas przyjemnym wiatrem (7 węzłów), zapowiadając ciekawą rozgrywkę. Tego dnia tradycyjnie odbyły się zawody dla najwytrwalszych żeglarzy, czyli Regaty o Puchar Niezłomnych, rozegrane w każdej z klas.

W grupie Sigma 600 Club

1. pierwsze miejsce zajęła załoga FS&P Arcus z Jarkiem Kubikiem za sterem,
  2. jako druga na mecie zameldowała się ekipa Pink Band (sternik: Paweł Nawrocki),
  3. natomiast na trzecim miejscu JEMS Architekci (sternik: Filip Kabelis, załoga: Bartosz Śniadowski, Barbara Michalska, Agnieszka Rokicka i Aleksandra Rusin).

W klasie Antila 24

1. najlepszy wynik uzyskali architekci z pracowni HRA Architekci (sternik: Roman Galiński),
  2. na drugim miejscu uplasowała się załoga, w której startowała również nasza redakcja! Za sterem stanął Wojtek Ingielewicz (FO Architekci), zaś w załodze znaleźli się: Marcin Kozłowski (MAAN Architekci), Piotr Obłękowski, Marek Kruk oraz Anna Żmijewska („Architektura-murator”).
  3. Trzecie miejsce zajęła ekipa pod sterami Macieja Orlicza z pracowni Medusa Group (załoga: Tomasz Szeremeta – Medusa Group, Aleksandra Nesterowicz – Studio Linea, Radek Zawadzki – Cubu Home oraz Rafał Łata – Solroof).

Zerwany żagiel, problemy z mieczem czy zmiana łodzi podczas wyścigu – Puchar Niezłomnych okazał się w pełni zasłużony!

Sponsorzy zawodów żeglarskich architektów

Partnerami tegorocznych regat były firmy: Aluprof, Ceramika Paradyż, Deante, Spectra Lighting, Cubu Home oraz Solroof.