Architektura MuratorŻycie w Architekturze2015Aktualności 2015Urszula Forczek-Brataniec i Marcin Brataniec o zagospodarowaniu starówki w Gorlicach [FILM]

Urszula Forczek-Brataniec i Marcin Brataniec o zagospodarowaniu starówki w Gorlicach [FILM]

Gorlice to niewielkie miasto położone na południu Polski, w pobliżu granicy ze Słowacją. Historyczny rynek ukształtowany w formie leja, zmienił swój kształt za sprawą przebudowy w latach 50-tych. Do niedawna zaniedbana przestrzeń, stała się przedmiotem konkursu, zwyciężonego przez pochodzących z Gorlich Urszulę Forczek-Brataniec i Marcina Bratańca. O zagospodarowaniu starówki architekci opowiadają w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.

Urszula Forczek-Brataniec, Marcin Brataniec
Przedszkole ItsyBitsy Krakowska pracownia eM4 znana jest przede wszystkim z efektownych przeobrażeń przestrzeni publicznych w polskich miastach. Tym razem wzięła na warsztat wnętrze niewielkiego przedszkola na warszawskim Mokotowie.
Spotkanie z mistrzem - Marcin Brataniec Krakowski oddział SARP zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Spotkanie z Mistrzem". Tym razem gościem będzie Marcin Brataniec, który wraz z żoną Urszulą Forczek-Brataniec prowadzi Pracownię Architektury eM4. Jedna z ich realizacji - Plac Targowy w Mszanie Dolnej - w 2015 roku otrzymała nominację do nagrody im. Miesa van der Rohe.
Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim Budynek powstał w ramach rewitalizacji dawnego kompleksu szkół rolniczych, w skład którego wchodził między innymi dwór obronny z XVII wieku. Wartości zabytkowe doskonale udało się tu pogodzić ze współczesną architekturą – pisze Grzegorz Stiasny.
Wyniki konkursu na projekt pawilonu LIFE+ I nagrodę otrzymała eM4 Pracownia Architektury Brataniec. Marcin Brataniec. Inspiracją dla formy pawilonu był nadwiślański krajobraz i charakterystyczne dla niego głazy narzutowe.
Plac targowy w Mszanie Dolnej Targowisko powstało w ramach organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa projektu Mój Rynek, którego celem było podnoszenie jakości przestrzeni różnych miejskich bazarów i placów handlowych – pisze Kamila Cieśla-Gałeczka.