DACH W WIELKIM MIEŚCIE

4 października 2016 roku rusza XVI edycja Konkursu Studenckiego „Architektury-murator”. Do konkursu mogą się zgłaszać indywidualni uczestnicy lub zespoły projektowe.

Udział w XVI edycji Konkursu Studenckiego „Architektury-murator” wymaga rejestracji i zakupu Prenumeraty miesięcznika Architektura-murator w promocyjnej cenie 34 zł. Rejestracja odbywa się wyłącznie przez internet, za pośrednictwem Formularza Rejestracyjnego. W pierwszym etapie osoba zgłaszająca pracę – która nie musi być członkiem zespołu, a tylko jego reprezentantem – podaje podstawowe dane umożliwiające kontakt. Po prawidłowym wypełnieniu formularza otrzymuje e-mail z danymi do przelewu. Po zaksięgowaniu opłaty rejestracyjnej osoba zgłaszająca pracę otrzymuje e-mail z potwierdzeniem przelewu oraz indywidualnym linkiem do drugiej części formularza zgłoszeniowego. Za pomocą tego formularza zgłaszający przesyła dwie plansze konkursowe (plik jpg), opis pracy oraz nadany przez autora/ autorów projektu sześciocyfrowy numer, identyfikujący pracę. Po zakończeniu rejestracji osoba zgłaszająca otrzyma e-mail z potwierdzeniem. Rejestracja zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.