DACH W WIELKIM MIEŚCIE

4 października 2016 roku rusza XVI edycja Konkursu Studenckiego „Architektury-murator”. Do konkursu mogą się zgłaszać indywidualni uczestnicy lub zespoły projektowe.

Udział w XVI edycji Konkursu Studenckiego „Architektury-murator” wymaga rejestracji i zakupu Prenumeraty miesięcznika Architektura-murator w promocyjnej cenie 34 zł. Rejestracja odbywa się wyłącznie przez internet, za pośrednictwem Formularza Rejestracyjnego. W pierwszym etapie osoba zgłaszająca pracę – która nie musi być członkiem zespołu, a tylko jego reprezentantem – podaje podstawowe dane umożliwiające kontakt. Po prawidłowym wypełnieniu formularza otrzymuje e-mail z danymi do przelewu. Po zaksięgowaniu opłaty rejestracyjnej osoba zgłaszająca pracę otrzymuje e-mail z potwierdzeniem przelewu oraz indywidualnym linkiem do drugiej części formularza zgłoszeniowego. Za pomocą tego formularza zgłaszający przesyła dwie plansze konkursowe (plik jpg), opis pracy oraz nadany przez autora/ autorów projektu sześciocyfrowy numer, identyfikujący pracę. Po zakończeniu rejestracji osoba zgłaszająca otrzyma e-mail z potwierdzeniem. Rejestracja zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.