Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- profil uczestnika

Kim są uczestnicy spotkania Młodzi do Łodzi 2018? Przedstawiamy ich sylwetki, informacje o ich edukacji, realizacjach, dotychczasowej działalności. W kolejnym etapie przy prezentacji każdego uczestnika spotkania Młodzi do Łodzi pojawi się także przygotowana przez niego plansza odpowiadająca na pytanie „Kim jestem?”.

Wojciech Fudala

Wojciech Fudala

Katowice
Moje korzenie są od wielu pokoleń związane ze Śląskiem i to właśnie śląskie pochodzenie jest tym co mnie w największym stopniu ukształtowało. Lubię stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji. Jak każdy młody człowiek, chciałbym zmieniać świat na lepsze, a jako narzędzie swoich działań wybrałem architekturę. W 2010 roku rozpocząłem studia I-go stopnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po kilku latach, uznałem że chciałbym zobaczyć jak edukacja architektoniczna wygląda gdzie indziej i wyjechałem na półroczne studia do Brukseli w ramach programu Erasmus, a następnie na studia magisterskie na Politechnikę Warszawską. W 2016 roku obroniłem pracę dyplomową na temat akupunktury miasta, po czym wróciłem na Śląsk, gdzie już od ponad roku jestem związany z pracownią Konior Studio. Dodatkowo, z ramienia katowickiego oddziału SARP, organizuję cykl wykładów Mistrzowie Architektury.
Edukacja
  • Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, 2016, mgr inż. arch.
  • Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, 2014, inż. arch.
Obecna praktyka zawodowa:
  • Konior Studio, Architekt
Wybrane realizacje:
  • brak danych
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe:
  • Kuryłowicz & Associates, 2015-2016
Nagrody i wyróżnienia
  • Nagroda główna w międzynarodowym konkursie Art Urbain, 2016
  • Nominacja do nagrody za najlepszy dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, 2016
Wybrane publikacje/ inna aktywność zawodowa
  • Kurator cyklu wykładów Mistrzowie Architektury, organizowanego przez katowicki oddział SARP, 2018
Praca konkursowa
“Architektura – mój cel”

Nie jestem twórcą nowego świata, ponieważ o tym jak wygląda przestrzeń decydują deweloper, użytkownik i miasto. Jako architekt posiadam wiedzę i narzędzia, dzięki którym mogę pełnić rolę ich doradcy. Wypełniając tę rolę, chcę tworzyć dobre przestrzenie, z których chętnie korzystają ludzie.

ORGANIZATOR