Architektura MuratorKonkurs Dach W Wielkim MieścieAktualnościZaproszenie na ogłoszenie wyników konkursu studenckiego Dach w Wielkim Mieście

Zaproszenie na ogłoszenie wyników konkursu studenckiego Dach w Wielkim Mieście

Miesięcznik "Architektura-murator" zaprasza na ogłoszenie wyników XVI edycji konkursu studenckiego pt. "Dach w Wielkim Mieście" i otwarcie wystawy pokonkursowej.

ASP Warszawa
Fot. Marcin Czechowicz

Już 10 marca jury konkursu w składzie Tomasz Konior, Hugon Kowalski, Ewa Rudnicka, Wojciech Subalski i Ewa P. Porębska wyłoni zwycięzców XVI edycji konkursu studenckiego "Dach w Wielkim Mieście". W tej edycji zadanie konkursowe polegało na zaadaptowaniu poddasza budynku lub zaprojektowaniu nowej kubatury na dachu istniejącego obiektu w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Jury przy ocenie projektów zwróci szczególną uwagę na oryginalność rozwiązania zadanego tematu, a także na funkcjonalność, estetykę i możliwości zrealizowania projektu. W konkursie zostanie przyznana nagroda główna w wysokości 7500 zł oraz trzy wyróżnienia po 1500 zł. Ponadto sponsor konkursu, firma Fakro, przyzna nagrodę specjalną za kreatywne zastosowanie produktów marki. Nagrodą specjalną jest dwuosobowe zaproszenie do hotelu Activa SPA w Muszynie.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 10 marca 2017 o godz. 13.00 na Wydziale Rzeźby ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 w Warszawie. Wystawa pokonkursowa będzie otwarta do 12 marca w godzinach 10.00-18.00. Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną na łamach miesięcznika "Architektura-murator" i na stronie internetowej magazynu.

Sponsor konkursu:


Prezentacja wyników XVI edycji konkursu „A-m” Dach w wielkim mieście Na tegoroczny konkurs nadesłano w sumie 95 prac. Projekty można byłoby podzielić na kilka kategorii – wnętrza, nadbudowy, instalacje architektoniczne i „koncepty”, czyli próby analizowania motywu dachów, gdzie elementy graficzne stanowiły tylko część odpowiedzi autorów – podsumowuje sędzia referent Ewa Rudnicka
Znamy wyniki Plebiscytu Internautów w konkursie Dach w Wielkim Mieście! Zakończył się Plebiscyt Internautów XVI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Dach w Wielkim Mieście. Najwięcej głosów otrzymał projekt nadbudowy Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie opracowany przez Martynę Dolecką.
Rusza Plebiscyt Internautów w konkursie Dach w Wielkim Mieście W ubiegły piątek jury wyłoniło zwycięzców konkursu Dach w Wielkim Mieście, teraz najlepszą pracę wybiorą Internauci. Głosowanie potrwa do 20 marca 2017.
Znamy laureatów konkursu Dach w Wielkim Mieście! Prezentujemy wyniki XVI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator". Nagrodę główną otrzymali Elżbieta Szymańska i Michał Dołbniak z Politechniki Warszawskiej za projekt zagospodarowania dachów dolnej części Pałacu Kultury i Nauki. Projekt może być ważnym głosem w dyskusji nad przyszłością Placu Defilad i centrum Warszawy - uznało jury pod przewodnictwem architekta Tomasza Koniora.