Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- projekty

Poznaj wszystkich uczestników 4. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, kim są polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, gdzie studiowali, czym się zajmują i do czego dążą.

Jestem absolwentem Wydziału Architektury...
szczegoly
Jestem absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Od czternastu lat pracuję w Stanach Zjednoczonych. Obecnie specjalizuję się w projektowaniu budynków hotelowych. Współpracuję z polskimi biurami architektonicznymi, wspomagającymi produkcje modeli Revit. Jestem zainteresowany udziałem w warsztatach, w celu bliższego zapoznania się z realiami pracy w Polsce.
architekt(ka)+urbanist(k)a+społeczni(cz)k(a) =...
szczegoly
architekt(ka)+urbanist(k)a+społeczni(cz)k(a) = obserwator(ka) świata szukająca rozwiązań dla dostrzeżonych problemów
Jestem architektką, dla której architektura to...
szczegoly
Jestem architektką, dla której architektura to dialog i współpraca. Architektura dla mnie ma moc animowania społeczności, a samo tworzenie architektury jest związane z odpowiedzialnością społeczną. Spełniając się jako architektka jestem animatorką, facylitatorką, trenerką, ekspertką, nauczycielką, aby angażować różne środowiska do dyskusji o przestrzeni publicznej.
Architektem, praktykiem, propagatorem...
szczegoly
Architektem, praktykiem, propagatorem odpowiedzialnego gospodarowania przestrzenią. Nie lubię nudnych projektów, chaosu i niedbalstwa w naszym otoczeniu. Pozytywnie patrzę na świat, cieszę się swoją pracą i nie toleruję chodzenia na skróty. Fascynuje mnie otwarte myślenie i odwaga w codzienności. Uważam, że to co robimy jest dla ludzi a nie dla naszego ego.
Nie jestem twórcą nowego świata, ponieważ o tym...
szczegoly
Nie jestem twórcą nowego świata, ponieważ o tym jak wygląda przestrzeń decydują deweloper, użytkownik i miasto. Jako architekt posiadam wiedzę i narzędzia, dzięki którym mogę pełnić rolę ich doradcy. Wypełniając tę rolę, chcę tworzyć dobre przestrzenie, z których chętnie korzystają ludzie.
Mój cel - wykorzystywanie i rozpowszechnianie...
szczegoly
Mój cel - wykorzystywanie i rozpowszechnianie wzorców projektowych, jak na przykład "światło po dwóch stronach pokoju", "balkon na 6 stóp", "narożne drzwi", "pozytywowa przestrzeń zewnętrzna"
Jestem architektką w Maćków Pracowni Projektowej,...
szczegoly
Jestem architektką w Maćków Pracowni Projektowej, doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Projektuję również scenografie i instalacje, publikuję w Architekturze-murator, jestem współautorką książki o Stefanie Müllerze.
Jestem założycielem autorskiej pracowni FUV...
szczegoly
Jestem założycielem autorskiej pracowni FUV Architekci. Moim celem jest uzyskanie niezależności w projektowaniu. Działam zazwyczaj na polu urbanistyki i architektury, jednakże coraz częściej można mnie spotkać przy tematach związanych z architekturą krajobrazu, wnętrzami i wizualizacjami.
Współtworzę wielobranżową grupą projektową....
szczegoly
Współtworzę wielobranżową grupą projektową. Projektujemy z pasją. Pracujemy rzetelnie. Najważniejszy w mojej pracy jest CZŁOWIEK. To dla niego projektujemy. To CZŁOWIEK ma się dobrze czuć w przestrzeni, którą RAZEM tworzymy. Szanuję przestrzeń, którą przed nami stworzyli inni. Dbam o środowisko naturalne, które z kolei my mamy pozostawić innym.
Agnieszka Chrzanowska, ur.1979, dyplom WA PWr...
szczegoly
Agnieszka Chrzanowska, ur.1979, dyplom WA PWr 2003 - współtworzę zgrany zespół projektowy, który otrzymał ponad 10 nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych i doprowadził do realizacji ważnych budynków we Wrocławiu takich jak Wrocławskie Centrum Kongresowe (2009), Muzeum Współczesne Wrocławia (2011) czy Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Stabłowice (2017).
Nazywam się Joanna Kamerska. Pochodzę spod Łodzi,...
szczegoly
Nazywam się Joanna Kamerska. Pochodzę spod Łodzi, mieszkam w Częstochowie, często bywam w Hamburgu, ale najbardziej lubię wracać do Rzymu. Kocham podróżować, poznawać miasta, zachwycać się architekturą. Jestem młodą architektką. Dwa lata temu skończyłam studia, wciąż pragnę się rozwijać i tworzyć wspaniałą architekturę spójną z otoczeniem, przyjazną i delikatną.
Współtworzę wielobranżową grupę projektową...
szczegoly
Współtworzę wielobranżową grupę projektową mamArchitekci sp. z o.o. Słucham, działam, tworzę, planuję, projektuję, myślę ... balansując na granicy równowagi.
Jestem architektem mieszkającym i pracującym na...
szczegoly
Jestem architektem mieszkającym i pracującym na prowincji. W swojej pracy staram się znaleźć balans pomiędzy aspiracjami tworzenia architektury "niezwykłej / konkursowej", a wykonywaniem niewielkich zleceń. Pytanie jakie zadaję sobie w odniesieniu do architektury i tego jaki jest jej cel brzmi: na ile jest ona odzwierciedleniem kultury, a na ile narzędziem wpływającym na jej rozwój?
Jestem architektem prowadzącym własną dzialalność...
szczegoly
Jestem architektem prowadzącym własną dzialalność od 2016 w Poznaniu. Moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe skupiało się na projektowaniu dużych obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej. Własną działalność opieram na projektowaniu dla klientów indywidualnych budynków oraz projektach konkursowych.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, pierwsze...
szczegoly
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, pierwsze doświadczenie zawodowe Izrael (Zeev Baran Architect Jerozolima), Holanda (MOKE Architekten), Polska (Maćkow Pracownia Projektowa), Robak Piasta Architekci, EPR Architects. Wiodąca dziedzina to obiekty biurowe. Zainteresowania założenia BIM a optymalizacja procesu projektowego. W wolnym czasie sport, podróże.
Architektem, obserwatorem miejskich przestrzeni,...
szczegoly
Architektem, obserwatorem miejskich przestrzeni, rowerzystą w mieście. Miałam okazję projektować we Wrocławiu oraz w Almere, w Holandii, obecnie pracuję na stanowisku architekta w Krakowie. Fascynują mnie duże miasta i różnorodność społeczności. Jestem przeciwniczką zjawiska „kopiuj – wklej” w architekturze. Taniec i muzyka jest moją odskocznią i inspiracją.
W 2015 roku ukończyłem Wydział Architektury PWr i...
szczegoly
W 2015 roku ukończyłem Wydział Architektury PWr i Faculté d'Architecture La Cambre Horta w Brukseli. Pracę w zawodzie zacząłem w 2013 roku praktykując w Polsce i Holandii. Od 2016 roku pracuję w biurze Major Architekci we Wrocławiu, gdzie byłem odpowiedzialny m.in. za nadzór nad przebudową i rozbudową barokowej kamienicy przy Pl. Solnym 4 i budynku mieszkalno-usługowego na Wyspie Pomorskiej.
Architektem, menadżerem, chyba trochę artystą, na...
szczegoly
Architektem, menadżerem, chyba trochę artystą, na pewno tatą... Moją ambicją jest tworzenie i realizowanie architektury najwyższej jakości w każdej skali, zostanie najnowocześniejszym biurem projektowym w Szczecinie oraz najbardziej pożądanym pracodawcą w branży.
Jestem architektem, urbanistą i badaczem...
szczegoly
Jestem architektem, urbanistą i badaczem przestrzeni, który skupia się na jej fundamentalnych cechach i możliwościach. Ambicją tego procesu jest kreatywne tworzenie klarowności w często złożonych okolicznościach projektu. Zamiast narzucać dodatkowe schematy złożoności, wierzę, że rolą projektanta jest stworzenie prostych gestów i form, które tworzą strukturę, spójność i tożsamość przestrzeni.
Jestem architektem i przedsiębiorcą, nieustannie...
szczegoly
Jestem architektem i przedsiębiorcą, nieustannie rozwijającym swoje umiejętności profesjonalne i biznesowe.
ORGANIZATOR