Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- projekty

Poznaj wszystkich uczestników 4. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, kim są polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, gdzie studiowali, czym się zajmują i do czego dążą.

Nie jestem twórcą nowego świata, ponieważ o tym...
szczegoly
Nie jestem twórcą nowego świata, ponieważ o tym jak wygląda przestrzeń decydują deweloper, użytkownik i miasto. Jako architekt posiadam wiedzę i narzędzia, dzięki którym mogę pełnić rolę ich doradcy. Wypełniając tę rolę, chcę tworzyć dobre przestrzenie, z których chętnie korzystają ludzie.
architekt(ka)+urbanist(k)a+społeczni(cz)k(a) =...
szczegoly
architekt(ka)+urbanist(k)a+społeczni(cz)k(a) = obserwator(ka) świata szukająca rozwiązań dla dostrzeżonych problemów
W 2015 roku ukończyłem Wydział Architektury PWr i...
szczegoly
W 2015 roku ukończyłem Wydział Architektury PWr i Faculté d'Architecture La Cambre Horta w Brukseli. Pracę w zawodzie zacząłem w 2013 roku praktykując w Polsce i Holandii. Od 2016 roku pracuję w biurze Major Architekci we Wrocławiu, gdzie byłem odpowiedzialny m.in. za nadzór nad przebudową i rozbudową barokowej kamienicy przy Pl. Solnym 4 i budynku mieszkalno-usługowego na Wyspie Pomorskiej.
Jestem architektką, dla której architektura to...
szczegoly
Jestem architektką, dla której architektura to dialog i współpraca. Architektura dla mnie ma moc animowania społeczności, a samo tworzenie architektury jest związane z odpowiedzialnością społeczną. Spełniając się jako architektka jestem animatorką, facylitatorką, trenerką, ekspertką, nauczycielką, aby angażować różne środowiska do dyskusji o przestrzeni publicznej.
Jestem współtwórcą PLANINO - instrumentu do...
szczegoly
Jestem współtwórcą PLANINO - instrumentu do planowania. Rośniemy i chcemy rosnąć zdrowo. Jesteśmy projektantami, bywamy negocjatorami, monterami, animatorami. Wierzymy, że zawód zaufania publicznego wymaga dostarczania profesjonalnych usług i troski o środowisko zawodowe. Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym na WAPP oraz współtworzę grupę „Kolektywy mieszkaniowe: jak mieszkać i tworzyć razem?”
Jestem absolwentem Wydziału Architektury...
szczegoly
Jestem absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Od czternastu lat pracuję w Stanach Zjednoczonych. Obecnie specjalizuję się w projektowaniu budynków hotelowych. Współpracuję z polskimi biurami architektonicznymi, wspomagającymi produkcje modeli Revit. Jestem zainteresowany udziałem w warsztatach, w celu bliższego zapoznania się z realiami pracy w Polsce.
Jestem współtwórcą PLANINO - instrumentu do...
szczegoly
Jestem współtwórcą PLANINO - instrumentu do planowania. Rośniemy i chcemy rosnąć zdrowo. Jesteśmy projektantami, bywamy negocjatorami, monterami, animatorami. Wierzymy, że zawód zaufania publicznego wymaga dostarczania profesjonalnych usług i troski o środowisko zawodowe. Jestem członkiem Rady WOIA RP oraz współtworzę grupę „Kolektywy mieszkaniowe: jak mieszkać i tworzyć razem?”
.
szczegoly
.
Nazywam się Joanna Kamerska. Pochodzę spod Łodzi,...
szczegoly
Nazywam się Joanna Kamerska. Pochodzę spod Łodzi, mieszkam w Częstochowie, często bywam w Hamburgu, ale najbardziej lubię wracać do Rzymu. Kocham podróżować, poznawać miasta, zachwycać się architekturą. Jestem młodą architektką. Dwa lata temu skończyłam studia, wciąż pragnę się rozwijać i tworzyć wspaniałą architekturę spójną z otoczeniem, przyjazną i delikatną.
Architektem, menadżerem, chyba trochę artystą, na...
szczegoly
Architektem, menadżerem, chyba trochę artystą, na pewno tatą... Moją ambicją jest tworzenie i realizowanie architektury najwyższej jakości w każdej skali, zostanie najnowocześniejszym biurem projektowym w Szczecinie oraz najbardziej pożądanym pracodawcą w branży.
Architekt i urbanista. Gdynianin, popularyzator...
szczegoly
Architekt i urbanista. Gdynianin, popularyzator dziedzictwa architektonicznego i urbanistycznego miasta, aktywny uczestnik ruchów miejskich. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, dyplom w Katedrze Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków pod kierunkiem prof. M. J. Sołtysik badający możliwości kontynuacji przedwojennych idei urbanistycznych w śródmieściu Gdyni.
Za nadrzędną uważam twórczość będącą wynikiem...
szczegoly
Za nadrzędną uważam twórczość będącą wynikiem szerokiej analizy i współpracy, odpowiadającą na potrzeby, powstającą w poszanowaniu natury i czerpiącą korzyści z jej dóbr odnawialnych, tworzącą przyjazne miejsca do życia i dającą radość przyszłym odbiorcom. Różnorodność wyzwań projektowych jest dla mnie kluczowym elementem poszukiwania własnej tożsamości i zachowania przepływu energii twórczej.
Współtworzę wielobranżową grupę projektową...
szczegoly
Współtworzę wielobranżową grupę projektową mamArchitekci sp. z o.o. Słucham, działam, tworzę, planuję, projektuję, myślę ... balansując na granicy równowagi.
Architektura to ciągły proces zmieniający...
szczegoly
Architektura to ciągły proces zmieniający przestrzeń, która nas otacza. Stale się jej uczę obserwując wszechobecny postęp naszego zawodu i ślady jakie zostawia, analizuję, wyciągam wnioski. Nigdy nie chciałem być rzemieślnikiem a raczej tym kim cały czas staram się być... „kreatorem rzeczywistości o lekkim zabarwieniu architektonicznym”.
Działam na pograniczu dziedzin i skal...
szczegoly
Działam na pograniczu dziedzin i skal projektowania. Moja praca sytuuje się pomiędzy architekturą a urbanistyką, projektowaniem a zarządzaniem, przekształcaniem przestrzeni a działaniami partycypacyjnymi. Wcześniej zajmowałam się projektowaniem architektonicznym, lecz obecnie najbardziej interesuje mnie etap programowania inwestycji i przekładanie wstępnej wizji na konkretne działania i decyzje.
Mój cel - wykorzystywanie i rozpowszechnianie...
szczegoly
Mój cel - wykorzystywanie i rozpowszechnianie wzorców projektowych, jak na przykład "światło po dwóch stronach pokoju", "balkon na 6 stóp", "narożne drzwi", "pozytywowa przestrzeń zewnętrzna"
Jestem architektem.
szczegoly
Jestem architektem.
Mieszkam i pracuję w Warszawie, szczególnie...
szczegoly
Mieszkam i pracuję w Warszawie, szczególnie bliskie są mi tematy związane z miastem i przestrzenią publiczną. W WXCA zajmuję się głównie projektami konkursowymi, bardzo często o tematyce warszawskiej.
Agnieszka Chrzanowska, ur.1979, dyplom WA PWr...
szczegoly
Agnieszka Chrzanowska, ur.1979, dyplom WA PWr 2003 - współtworzę zgrany zespół projektowy, który otrzymał ponad 10 nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych i doprowadził do realizacji ważnych budynków we Wrocławiu takich jak Wrocławskie Centrum Kongresowe (2009), Muzeum Współczesne Wrocławia (2011) czy Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Stabłowice (2017).
Współtworzę wielobranżową grupą projektową....
szczegoly
Współtworzę wielobranżową grupą projektową. Projektujemy z pasją. Pracujemy rzetelnie. Najważniejszy w mojej pracy jest CZŁOWIEK. To dla niego projektujemy. To CZŁOWIEK ma się dobrze czuć w przestrzeni, którą RAZEM tworzymy. Szanuję przestrzeń, którą przed nami stworzyli inni. Dbam o środowisko naturalne, które z kolei my mamy pozostawić innym.
ORGANIZATOR