Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- projekty

Poznaj wszystkich uczestników 4. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, kim są polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, gdzie studiowali, czym się zajmują i do czego dążą.

Jestem architektem mieszkającym i pracującym na...
szczegoly
Jestem architektem mieszkającym i pracującym na prowincji. W swojej pracy staram się znaleźć balans pomiędzy aspiracjami tworzenia architektury "niezwykłej / konkursowej", a wykonywaniem niewielkich zleceń. Pytanie jakie zadaję sobie w odniesieniu do architektury i tego jaki jest jej cel brzmi: na ile jest ona odzwierciedleniem kultury, a na ile narzędziem wpływającym na jej rozwój?
Architektem, praktykiem, propagatorem...
szczegoly
Architektem, praktykiem, propagatorem odpowiedzialnego gospodarowania przestrzenią. Nie lubię nudnych projektów, chaosu i niedbalstwa w naszym otoczeniu. Pozytywnie patrzę na świat, cieszę się swoją pracą i nie toleruję chodzenia na skróty. Fascynuje mnie otwarte myślenie i odwaga w codzienności. Uważam, że to co robimy jest dla ludzi a nie dla naszego ego.
Architekt, projektant zafascynowany nowymi...
szczegoly
Architekt, projektant zafascynowany nowymi technologiami oraz możliwościami rozwoju dziedziny architektury. Laureat międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów koncepcyjno- architektonicznych. Doktorant oraz asystent ma WAPG, gdzie prowadzi badania dotyczące wykorzystania Sztucznej Inteligencji oraz robotyki w projektowaniu architektonicznym. Współzałożyciel grupy Architektura Parametryczna.
Jestem twórcą rozmaitości. Daje pomysł, który...
szczegoly
Jestem twórcą rozmaitości. Daje pomysł, który kwitnie, ewoluuje, rozprzestrzenia się, rośnie i wpływa na otoczenie. Architektura jest wielka, wielopoziomowa, strukturalnie złożona, ale nie powstanie bez iskry inicjującej „płomień”, infantylnej wręcz w swojej genezie pasji tworzenia, dziecięcemu marzeniu zakotwiczonemu w umyśle projektanta.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki...
szczegoly
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, architekt MOIA, członkini OW SARP i Rady Fundacji WPA Zodiak. Od 2010 współtworzy z Marcinem Garbackim biuro Projekt Praga, w którego działalności szczególne miejsce zajmują tematy rewitalizacyjne. Biuro jest laureatem kilku konkursów, było też finalistą konkursów Życie w Architekturze i Innowacje w Architekturze.
architekt, szkoleniowiec z budowania relacji i...
szczegoly
architekt, szkoleniowiec z budowania relacji i wizerunku w biznesie. Współtwórca jednych z największych ogólnopolskich warsztatów architektoniczno-urbanistycznych ARCHITEKTOUR i współorganizator warsztatów z zakresu Architektury Parametrycznej. Zafascynowany procesami kształcenia, projektowania i wykorzystaniem nowych technologii czego efektem są warsztaty DESIGN SPRINT.
Architektka, rysowniczka. Obroniłam dyplom...
szczegoly
Architektka, rysowniczka. Obroniłam dyplom magisterski pod tytułem „The Good Banality and The Pleasure of Boredom. Redefinition of the domestic realm in the post-industrial city of Łódź”. Projekt podejmuje próbę zdefiniowania warunków jakie musi spełniać przestrzeń mieszkalna, by poza wdzierającą się w strefę życia intymnego pracą, wciąż pozostać azylem, strefą odpoczynku i twórczej nudy.
Architektem. Pszczelarzem.
szczegoly
Architektem. Pszczelarzem.
Jestem pomiędzy.
Jestem z Katowic, pomiędzy...
szczegoly
Jestem pomiędzy. Jestem z Katowic, pomiędzy Sosnowcem a Gliwicami, gdzie się urodziłem i wychowałem. Jestem pomiędzy nauką a praktyką, gdzie teoria i warsztat budują moje doświadczenie. Jestem pomiędzy inwestorem a wykonawcą, gdzie wszyscy mają swoje racje. Jestem Architektem, pomiędzy kreatywnością a normą, gdzie powstaje współczesna architektura.
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na codzień,...
szczegoly
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na codzień, jesteśmy tym co tworzymy, jesteśmy tym co rysujemy, jesteśmy tym co nas zachwyca, jesteśmy tym co nas drażni, jesteśmy tym co nas uczy, jesteśmy tym co kochamy. A cel? Będziemy lepsi, mądrzejsi, więksi, skuteczniejsi
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na co dzień,...
szczegoly
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na co dzień, jesteśmy tym co tworzymy, jesteśmy tym co rysujemy, jesteśmy tym co nas zachwyca, tym co nas drażni, tym co nas uczy, tym co kochamy. A cel? Będziemy lepsi, mądrzejsi , więksi, skuteczniejsi.
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na co dzień,...
szczegoly
Jesteśmy tym, co nas kształtuje na co dzień, jesteśmy tym co tworzymy, jesteśmy tym co rysujemy, jesteśmy tym co nas zachwyca, jesteśmy tym co nas drażni, jesteśmy tym co nas uczy, jesteśmy tym co kochamy. A cel? Będziemy lepsi, mądrzejsi, więksi, skuteczniejsi.
Jestem Magda i całą sobą wierzę w ekologie i...
szczegoly
Jestem Magda i całą sobą wierzę w ekologie i naturalność. W taki sposób też żyję i projektuję. Moja działalność architektoniczna skupia się na projektowaniu zrównoważonemu, naturalnemu w oparciu o permakuturę. Od 2012 roku działam czynnie w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Budownictwa Naturalnego, gdzie razem organizujemy wydarzenia typu festiwale, spotkania promujące idee naturalnego projektowania.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, pierwsze...
szczegoly
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, pierwsze doświadczenie zawodowe Izrael (Zeev Baran Architect Jerozolima), Holanda (MOKE Architekten), Polska (Maćkow Pracownia Projektowa), Robak Piasta Architekci, EPR Architects. Wiodąca dziedzina to obiekty biurowe. Zainteresowania założenia BIM a optymalizacja procesu projektowego. W wolnym czasie sport, podróże.
Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur...
szczegoly
Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur jest autorskim biurem skupiającym architektów o indywidualnym i zarazem studyjnym podejściu do projektowania. Jako firma działa oficjalnie od września 2006 roku. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem – architekturą przeznaczoną dla konkretnego użytkownika, w konkretnym miejscu.
Jestem urbanistą w firmie A2P2. W swojej praktyce...
szczegoly
Jestem urbanistą w firmie A2P2. W swojej praktyce koncentruję się na budowaniu współpracy między różnymi stronami projektów, często na ich wczesnym etapie. Działam w zespołach interdyscyplinarnych, moimi partnerami często są niearchitekci. Zajmuję się procesami partycypacyjnymi, projektowaniem i działaniami w skali miejskiej. Łączę pracę zawodową z dydaktyczną.
Prywatnie mężem, ojcem, synem, bratem, szwagrem,...
szczegoly
Prywatnie mężem, ojcem, synem, bratem, szwagrem, wujkiem itd. Poza tym (L)egionistą, motocyklistą, komodorowcem, koderem, gitarzystą, ptakolubem itd. Zawodowo architektem, a co za tym idzie człowiekiem, który w tym pięknym kraju musi znać się na wszystkim i odpowiadać za wszystko :) Jestem bezwzględnie inteligentny. Ale przede wszystkim jestem ESTETĄ!
Jestem architektką, urbanistką, absolwentką...
szczegoly
Jestem architektką, urbanistką, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współwłaścicielką, wraz z Marcinem Wolszczakiem, pracowni DWAA Architekci. Jestem laureatką polskich i międzynarodowych konkursów architektonicznych oraz urbanistycznych. Uważam, że najważniejszy w architekturze jest pomysł i proces dojścia do najlepszej możliwej jego prezentacji - realizacji.
Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur...
szczegoly
Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur jest autorskim biurem skupiającym architektów o indywidualnym i zarazem studyjnym podejściu do projektowania. Jako firma działa oficjalnie od września 2006 roku. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem – architekturą przeznaczoną dla konkretnego użytkownika, w konkretnym miejscu.
słucham, patrzę, studiuję, uczę się,...
szczegoly
słucham, patrzę, studiuję, uczę się, pokazuję wymyślam przestrzeń do życia
ORGANIZATOR