Architektura Murator

Młodzi do Łodzi 2018

Młodzi do Łodzi

- profil uczestnika

Kim są uczestnicy spotkania Młodzi do Łodzi 2018? Przedstawiamy ich sylwetki, informacje o ich edukacji, realizacjach, dotychczasowej działalności. W kolejnym etapie przy prezentacji każdego uczestnika spotkania Młodzi do Łodzi pojawi się także przygotowana przez niego plansza odpowiadająca na pytanie „Kim jestem?”.

Rafał Pieszko

Rafał Pieszko

Wroclaw
Od 2010 Rafał jest częścią grupy projektowej menthol architects, która z sukcesem eksploruje różne obszary dziedzin projektowych od wzornictwa przemysłowego do architektury i urbanistyki. W 2017 roku pracownia znalazła się wśród dziesięciu najbardziej innowacyjnych pracowni architektonicznych w Polsce w plebiscycie miesięcznika „Architektura-murator” Innowacje w architekturze. W swojej pracy Rafał za nadrzędną uważa twórczość wynikającą z potrzeb, powstającą w poszanowaniu natury i dającą radość przyszłym odbiorcom. Wierzy, że tylko równoczesne myślenie o człowieku i jego środowisku jest odpowiedzią na przyszłość - zrównoważony rozwój. Architektura jest dla niego sztuką szczególną, posiadającą cechy społecznej użyteczności, sztuką swoistej misji społecznej.
Edukacja
  • Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, 2005, magister inżynier architekt
Obecna praktyka zawodowa:
  • menthol architects, właściciel
Wybrane realizacje:
  • SkyGarden dom pasywny, ul. Sochaczewska, Warszawa
  • SunGarden dom energoosczędny, ul. Haliny Poświatowskiej, Poznań
  • Wieża dla jerzyków, ul. Odkryta, Warszawa
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe:
  • McCauley Daye O'Conell Architects, 2005-2010
Nagrody i wyróżnienia
  • Wyróżninie w konkursie Wienerberger Brick Award 2017 dla domu energooszczednego SunGarden w Poznaniu., 2017
  • II Nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania obszaru Wzgórze Andersa we Wrocławiu., 2016
  • Wyróżninie dla Dziupli, modułowej budki lęgowej dla wróblowatych, w ramach konkursu MAKE ME! , 2014
Wybrane publikacje/ inna aktywność zawodowa
  • brak danych
Praca konkursowa
“Architektura – mój cel”

Za nadrzędną uważam twórczość będącą wynikiem szerokiej analizy i współpracy, odpowiadającą na potrzeby, powstającą w poszanowaniu natury i czerpiącą korzyści z jej dóbr odnawialnych, tworzącą przyjazne miejsca do życia i dającą radość przyszłym odbiorcom. Różnorodność wyzwań projektowych jest dla mnie kluczowym elementem poszukiwania własnej tożsamości i zachowania przepływu energii twórczej.

ORGANIZATOR