Architektura Murator

Młodzi do Łodzi

Młodzi do Łodzi

- projekty

Poznaj wszystkich uczestników 3. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, co myślą o architekturze polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, do czego dążą, jakie mają cele i jaką formułę pracy przyjęli w swoich biurach projektowych.
Do 3 czerwca (12.00) 2013 roku na stronie konfrontacji prowadzony był plebiscyt internautów: lista autorów najciekawszych komentarzy i wyniki plebiscytu publikujemy w dziale Aktualności. 

Przejście przez ucho igielne tysiąca paragrafów....
szczegoly
Przejście przez ucho igielne tysiąca paragrafów. Utrzymanie się w dobrej kondycji pomimo ciągłego zmagania się z zawodowymi chorobami architektów. Próba koordynacji uczestników procesu budowlanego. Przedśmiertna publikacja w Muratorze :-)
W architekturze większość rzeczy jest...
szczegoly
W architekturze większość rzeczy jest intelektualnych. Do tych architekci chętnie się przyznają. Pozostawanie w zgodzie z intelektem, jest bezpieczne. Jest też nudne! Gdzie nie ma pola na przeżycie, emocje i ... zaskoczenie - tam nie ma miejsca na zmianę. A cel architektury to właśnie zmieniać - przestrzeń, mentalność, życie. Architektura to czasownik, a nie rzeczownik.
Cel architektury to wpływanie na rodzaj i jakość...
szczegoly
Cel architektury to wpływanie na rodzaj i jakość przestrzeni, która nas otacza. To kreacja, która w sposób trwały wpływa na postrzeganie miejsca. Dobra architektura to taka, która odpowiada swojemu użytkownikowi i w należyty sposób spełnia jego oczekiwania. Wyzwaniem dla architektury jest przestrzeń. Moim celem jest odpowiedzieć na zapotrzebowanie miejsca - przestrzeni.
Architektura jest dla mnie punktem wyjścia. Praca...
szczegoly
Architektura jest dla mnie punktem wyjścia. Praca architekta wywołała potrzebę zrozumienia miasta. Rozwój miasta powinien oznaczać poprawę jakości życia jego mieszkańców. Podnoszenie jakości życia wymaga interdyscyplinarnego podejścia. Architektura stała się dla mnie jednym z narzędzi kształtowania jakości życia w mieście.
Architektura wymknęła się spod kontroli. Sytuacja...
szczegoly
Architektura wymknęła się spod kontroli. Sytuacja wymaga rozwiązań r a d y k a l n y c h : codziennej walki, pracy u podstaw i pokory...
Nasza praca jest unikatowa
Nasza praca to...
szczegoly
Nasza praca jest unikatowa Nasza praca to najwyższy poziom usług Nasza praca to kreowanie miejsc, w których wszyscy żyjemy Nasza praca jest odpowiedzialna Nasza praca to profesjonalizm Nasza praca jest pasją Nasza praca jest wartością na przestrzeni rozwoju sztuki Nasza praca jest szczera względem miejsca i czasu Nasza praca jest innowacyjna Każdy nowy projekt jest wyzwaniem
Projektować estetycznie i z sensem
szczegoly
Projektować estetycznie i z sensem
Osiągnięcie porządku chaosem
Poszukiwanie...
szczegoly
Osiągnięcie porządku chaosem Poszukiwanie rozwiązań poprzez działania in situ Tworzenie bez formalnych ograniczeń dla osiągniecia optymalnego wyniku Respekt dla kontekstu ale pozostawienie drobnego marginesu dla spontaniczności Zagęszczanie zabudowy Funkcja dyktuje formę- Inspiracje w pragmatycznej architekturze przemysłowej Zrównoważona, odpowiedzialna architektura NIE dla kultu obrazka
As an architect I want to: be sensitive like...
szczegoly
As an architect I want to: be sensitive like Diébédo Francis Kéré, think human like Jan Gehl, have the guts like Valerio Olgiati, have time to be obssesed like Peter Zumthor, honour the material like Louis Kahn, see public space like Iain Borden, create purity like Aires Mateus and give speeches like Aurelio Galfetti.
Mimikra kontekstu czyli rozwój poprzez...
szczegoly
Mimikra kontekstu czyli rozwój poprzez obserwację, badanie, analizę i wnioski. Wielopłaszczyznowość i racjonalność w analizie użytkownika, mieszkańca, człowieka. Rozwiązania skupione na człowieku i jego potrzebach. Poszanowanie dla lokalnej społeczności, jej kultury i tradycji. Innowacja poprzez rozwiązania zaawansowane technologicznie. Technologia jako środek, ale nie cel ostateczny.
prostota, niebanalność, bezpretensjonalność,...
szczegoly
prostota, niebanalność, bezpretensjonalność, spójność, różnorodność, klarowność, pasja, zabawa, praca, natura, kontekst, relacja, światło, oddech, przestrzeń, człowiek, idea
Architekt na wzburzonym morzu rynkowej...
szczegoly
Architekt na wzburzonym morzu rynkowej rzeczywistości ma coraz mniejszy wpływ na to, co będzie mu wolno zaprojektować oraz czy jego projekt zostanie zrealizowany. Stąd minimalistyczny postulat primum non nocere: skoro nie możemy być pewni zmiany na lepsze, najważniejsze to nie zaszkodzić. Nie zniszczyć przestrzeni miasta. Nie pozbawić ludzi przestrzeni, słońca i powietrza. Budować powściągliwie.
Cel - część wspólna dwóch zbiorów: dziedziny...
szczegoly
Cel - część wspólna dwóch zbiorów: dziedziny architektury i moich poza-architektonicznych zainteresowań: zbudować coś _dobrego_ w Trójmieście.
Harmonia
szczegoly
Harmonia
Architektura jako sztuka kształtowania...
szczegoly
Architektura jako sztuka kształtowania przestrzeni dla energii w 4 wymiarach – również w funkcji czasu. Wielowymiarowe piękno (nie tylko zewnętrzne): harmonia z naturą i kulturą – współpraca, synergia, integracja; umiar – minimalizm, niskoenergochłonność; stosowność – optymalne koszty; użyteczność – budynek jako schronienie, nie jako ciężar, wysoki komfort i jakość klimatu wewnętrznego.
Architektura - ludzki czynnik w kształtowaniu...
szczegoly
Architektura - ludzki czynnik w kształtowaniu otoczenia; wszechobecna, dlatego niemożliwa do zignorowania. Różna jest świadomość jej znaczenia. Cel - budowanie świadomości społeczeństwa, które jest współodpowiedzialne za proces projektowy. Architekci powinni stale dbać o poziom własnej świadomości i analizować otoczenie, jak również swoje projekty i ich wpływ na ludzi.
Robić dalej swoje. Z nie mniejszą pasją i...
szczegoly
Robić dalej swoje. Z nie mniejszą pasją i zaangażowaniem. Czerpać radość ze zmieniania otaczającej nas rzeczywistości. Poprawiać ją, dla siebie i dla innych. Być sobą, Rozwijać się i doskonalić na wielu polach, tak by to co kreuje było szczere i mądre a zarazem moje...
Świadomy wybór – droga, na której znajduje się...
szczegoly
Świadomy wybór – droga, na której znajduje się wiele zakrętów, znaków zakazu i nakazu, przystanków podczas słonecznej jak i deszczowej pogody. Droga bez celu, bez oczekiwań, bez zbędnych napięć. Prowadzi do poszukiwań przede wszystkim harmonii i piękna,które niezbędne są dla wewnętrznej równowagi.
Architektura, jak wszystkie dziedziny życia,...
szczegoly
Architektura, jak wszystkie dziedziny życia, bazuje na powtarzalności procesów poznawczych i twórczych. Jedna realizacja jest inspiracją kolejnych. Staje się fragmentem nieskończonego fraktalu powtarzalnych zdarzeń – ewolucji architektury. Naszym głównym celem jest tworzenie projektów, które staną się początkiem kolejnych gałęzi fraktalu ewoluującego w kierunku pożądanym przez nas.
BudCud to multidyscyplinarne biuro projektowe....
szczegoly
BudCud to multidyscyplinarne biuro projektowe. Trzon firmy tworzą młodzi ludzie, a ich niespożyta energia, ambicja i zaangażowanie gwarantują najwyższą jakość wykonywanych przez BudCud usług. Głównym celem, który realizuje firma, jest dostosowanie swoich usług do obecnych i przyszłych potrzeb użytkowników przestrzeni. Chcemy być nowocześni, eksperymentować oraz przełamywać schematy. Jesteśmy optymistami, chcemy, by nasza architektura zaskakiwała swoich użytkowników i dawała im przyjemność z obcowania z nią. Za każdym razem pracując chcemy zaskoczyć samych siebie.
PATRONI
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR