Agnieszka Szultk, Piotr Nawara i Stanisław Deńko o Muzeum Tadeusza Kantora w Krakowie [FILM]
Muzeum Tadeusza Kantora w Krakowie powstało w korzystnej lokalizacji nad Wisłą, w poprzemysłowej dzielnicy Podgórze. Bryła budynku jest inspirowana myślą Tadeusza Kantora, a przede wszystkim jednym z jego rysunków, przedstawiających postać niosącą stół. W ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze, o realizacji opowiadają Agnieszka Szultk, Piotr Nawara i Stanisław Deńko z IQ2 Konsorcjum.
Uwaga!
Nasz serwis jest całkowicie darmowy.
Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.
Wyłącz Adblock (lub podobny program) i oglądaj zawartość bez ograniczeń.
Pozdrawiamy Redakcja serwisu
Wykład Piotra Nawary na temat siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (proj. nsMoonStudio i Wizja). Prezentacja odbyła się w ramach otwartych obrad jury towarzyszących konkursowi Innowacje w Architekturze 2017.
Po burzliwych obradach jury, Grand Prix przyznano Ośrodkowi Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, projektu IQ2 konsorcjum nsMoonStudio i Wizja. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Służewskim Domu Kultury.
Już od 27 maja wielbiciele najlepszej współczesnej architektury stać się mogą posiadaczami miniaturowej Cricoteki – modelu budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Makiety wybitnych budowli do własnoręcznego wycinania i sklejania, dołączane będą bowiem od numeru 6/2015 do kolejnych edycji "Architektury-murator".
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka to nie tylko obiekt stricte architektoniczny, ale również dzieło rzeźbiarskie, w którym możemy odczytywać wiele znaczeń. Powstał budynek wybitny, konsekwentny i stylistycznie jednorodny, spójny z osobowością artysty, któremu jest poświęcony
Po latach chaotycznego rozwoju przywraca się ideę miasta zwróconego frontem do rzeki, planując nowe inwestycje w rodzaju zrealizowanego ostatnio Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.