Architektura MuratorŻycie w Architekturze2015Aktualności 2015Maciej Miłobędzki i Paweł Majkusiak o zespole przy al. Wilanowskiej w Warszawie [FILM]

Maciej Miłobędzki i Paweł Majkusiak o zespole przy al. Wilanowskiej w Warszawie [FILM]

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów zespołu przy al. Wilanowskiej w Warszawie są okiennice z cedru kanadyjskiego. To za ich sprawą powierzchnia elewacji budynków jest zmienna. Światło filtrowane przez drewniane elementy tworzy zaskakujące efekty, zróżnicowane w zależności od pory dnia i roku. O realizacji opowiadają Maciej Miłobędzki i Paweł Majkusiak w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.

Maciej Miłobędzki, Paweł Majkusiak
Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki! 24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji Centrum Literatury i Języka Planeta LEM autorstwa biura JEMS Architekci. Po spotkaniu dyskusja: czemu służą domy literatury i czy mogą stać się miejską atrakcją na miarę najciekawszych muzeów i zabytków?
Teatr Muzyczny w Poznaniu według Jemsów Wyniki konkursu na nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu wzbudziły wyjątkowo gorące dyskusje. Dziś prezentujemy pracę biura JEMS Architekci, które zdobyło w nim drugą nagrodę.