Architektura MuratorStudenci

Wydarzenia studenckie

Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
eVolo Skyscraper 2022: konkurs na wieżowce przyszłości Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce: eVolo Skyscraper competition. Uczestnicy nie mają w zasadzie żadnych ograniczeń. Obiekt powinien jedynie być technicznie możliwy do zrealizowania i przyjazny środowisku. Zgłoszenia do 25 stycznia 2022 roku.
Rewitalizacja ulicy Partyzantów w Gdańsku Poznaliśmy wyniki konkursu studenckiego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rewitalizacji rejonu ulicy Partyzantów w Gdańsku. Główną nagrodę przyznano za zrównoważone proporcje pomiędzy przestrzenią otwartą a proponowaną zabudową oraz podzielenie pierzei na segmenty korespondujące z istniejącymi obiektami historycznymi.
Modele struktury miasta Zabrze Modele fizyczne, cyfrowe oraz modele rozszerzonej rzeczywistości wybranych przestrzeni publicznych Zabrza według studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Ochrona zapomnianego dziedzictwa Waltera Gropiusa, pioniera modernizmu na ziemi Drawskiej W okolicach Drawska Pomorskiego do dzisiaj znajduje się szereg wczesnych realizacji Waltera Gropiusa. Zapomnianym budynkom grozi popadnięcie w ruinę, choć stanowią one element historii prowadzącej do stworzenia najsłynniejszej szkoły architektonicznej - Bauhausu
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
Kątem Oka: nowa inicjatywa studentów architektury Politechniki Łódzkiej Studenckie Koło Naukowe ,,Kąt” zaprasza do udziału w nowej inicjatywie, która popularyzować będzie szeroko rozumianą architekturę.  W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. cykl podcastów.
Mood for wood 2021 - into the wild Mood for wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ósma edycja warsztatów, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.
Eco_talks, wydarzenie online organizowane przez koło naukowe Habitat Koło naukowe Habitat, działające na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na wydarzenie online Eco_talks, które odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia.
Samorząd Studencki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej Studia architektoniczne to nie tylko projektowanie, czyli o tym, jak działa Samorząd Studencki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i urozmaica studiowanie na uczelni.
Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” Konkurs dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach którego młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć projekt grawerunku i aranżacji łazienki, zorganizowała po raz drugi wspólnie z łódzką ASP marka Radaway. Konkursowe prace są niezwykle świeże,  oryginalne i intrygujące.
Letnia Szkoła Architektury 2019 – warsztaty we Wrocławiu Tematyka tegorocznych warsztatów Letniej Szkoły Architektury odnosi się do zjawiska pop-up’ów, tymczasowych obiektów i przestrzeni zaaranżowanych z materiałów przyjaznych środowisku i nadających się do przetworzenia. W ramach zajęć, które poprowadzi m.in. Jerzy Łątka, powstanie prototyp Obiektu Niemożliwego dla Wrocławia.
Mieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej W galerii Dizajn BWA Wrocław można oglądać różne koncepcje pływających domów, które podczas zajęć z projektowania architektonicznego przygotowali studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Polacy docenieni w międzynarodowym konkursie na projekt wertykalnego miasta Polscy studenci Natalia Tadla, Karolina Słomiany i Kamil Wróbel z Politechniki Śląskiej zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt wertykalnego miasta.
Nowe wiaty w Karkonoszach Wiosną w czeskich Karkonoszach stanie sześć turystycznych wiat, które zaprojektowali i samodzielnie wykonali studenci politechniki w Pradze.
Student architektury z Lublina wśród najlepszych żaków z zagranicy w Polsce! Pochodzący z Ukrainy Danylo Funtovoi z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej otrzymał nagrodę specjalną w 9. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta zagranicznego.
Wyniki konkursu „A-m” na najlepsze projekty studenckie! Liczba prac przesłanych na zorganizowany przez redakcję konkurs na najlepsze projekty studenckie przerosła najśmielsze oczekiwania. Spośród blisko 100 koncepcji wybraliśmy siedem, wyróżniających się oryginalnością, estetyką i szczególnym podejściem do aktualnych problemów społecznych.
Nagroda BDA-SARP – wyniki dorocznej polsko-niemieckiej nagrody integracyjnej Prezentujemy wyniki konkursu o doroczną polsko-niemiecką nagrodę integracyjną BDA-SARP, której finał wraz z towarzyszącymi mu warsztatami odbył się w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Berlinie.
Live Studio na WA PG Od trzech lat na Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej prowadzone są zajęcia typu live studio. Pod opieką doświadczonych prowadzących i przy współpracy z zewnętrznymi konsultantami różnych branż studenci są w stanie przygotować profesjonalne opracowanie, które będzie można wykorzystać w realnym projekcie. Uczą się organizacji pracy, zarządzania projektem oraz odpowiedzialności i elastyczności w rozdzielaniu zadań – podczas semestru pojawiają się zarówno zadania, które mogą być realizowane indywidualnie, jak i wymagające zaangażowania całej grupy – piszą Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz.
Kotor Architectural Prison Summer School – relacja z warsztatów w Czarnogórze Warsztaty studenckie Kotor Architectural Prison Summer School zorganizowano już po raz szósty, a hasło, jakie przyświecało tegorocznemu spotkaniu to TYMCZASOWOŚĆ. Odnosi się ono do szerszego w skali Czarnogóry zjawiska wykorzystania zabytkowych przestrzeni jako miejsc czasowych akcji i wydarzeń, które mogą przyczynić się do włączenia ich na nowo w życie miast. Temat ten jest też próbą odpowiedzi na problemy, z jakimi mierzy się cała Europa – deficytem mieszkań oraz falą migracji z miejsc dotkniętych wojną (Ukraina, Afryka) – podsumowuje Agata Skórka, studentka WA Politechniki Poznańskiej.
Uczelnia: Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
O mnie: Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku zarządzanie projektami, oraz podyplomowe studia planowania przestrzennego na Politechnice Krakowskiej. Zawodowo związana z planowaniem przestrzennym. Obecnie studentka III roku architektury na PPUZ w Nowym Targu.
Uczelnia: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
O mnie: studentka IV roku architektury w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Stypendystka rektora za bardzo dobre wyniki w nauce. Jedna z przedstawicielek Samorządu Studenckiego.
Uczelnia: Politechnika Opolska
O mnie: Studentka II stopnia Architektury na Politechnice Opolskiej. W 2019 roku obroniła dyplom inżynierski z wyróżnieniem na PWSZ w Nysie. Interesuje się architekturą światła - tworzeniem iluminacji świetlnych i mappingów. Uczestniczka wydarzeń architektonicznych, warsztatów, szkoleń i konferencji. W życiu prywatnym interesuje się fotografią, grafiką oraz kulturą wschodnią
Uczelnia: Uniwersytet Zielonogórski
O mnie: przedstawicielka studentów w Komisji Programowej dla kierunku Architektura, uczestniczka wydarzeń architektonicznych, konferencji, kursów, warsztatów oraz kół naukowych.
Uczelnia: Politechnika Świętokrzyska
O mnie: studentka IV roku studiów I stopnia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Architektura
Uczelnia: Politechnika Bydgoska
O mnie: Studentka II stopnia architektury na Politechnice Bydgoskiej. Aktywna członkini kół naukowych, m.in. Komunikacja Wizualna, Architektura, Innowacje. Wyróżniona w konkursie za projekt ogrodu na dachu. Autorka artykułów i uczestniczka konferencji naukowych. Architekt nie tylko z tytułu, ale i zamiłowania
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Politechnika Warszawska
O mnie: Studentka pierwszego roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Na uczelni jest przedstawicielką swojego wydziału w Komisji Socjalnej i członkiem Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Interesuje się fotografią analogową, podróżami i sportami zimowymi. Fanka słowa pisanego w różnorakiej formie.
Uczelnia: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
O mnie: Jestem studentką I semestru Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Emocje uwalniam najchętniej w procesach twórczych takich jak malowanie lub szkicowanie. Jest to najodpowiedniejszy sposób uwalniania fantazji. Fascynuje mnie psychologia człowieka i przestrzeń.
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
Uczelnia: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
O mnie: studentka II stopnia architektury i stypendystka rektora w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Bierze aktywny udział w szkoleniach i webinarach. Łączy życie zawodowe ze studiowaniem. Fascynuje się wykorzystaniem prefabrykatów betonowych w architekturze oraz architekturą zrównoważoną
Uczelnia: Politechnika Śląska
O mnie: Przewodniczący Koła Naukowego LAB60+ skupiającego się na zagadnieniach projektowania uniwersalnego i dostępnego. Uczestnik projektów badawczych z cyklu PBL, warsztatów i eventów branżowych. Cenię sobie dobrą organizację oraz współprace w zespołach. Uwielbiam poznawać architekturę podczas podróży.
Uczelnia: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
O mnie: absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego-Wydział Zarządzania, roczny guest student Uniwersytetu w Szeged- Hungarian Language and Culture. W ramach ponad dziesięcioletniego doświadczenia zawodowego była częścią polskiego zespołu pracującego m.in. przy montażu żagli na elewacji Fundacji Louis Vuitton w Paryżu, czy przy montażu szklanego zadaszenia na dworcu Liège-Guillemins, projektantka wnętrz, ilustratorka
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: absolwentka studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka Architektury na Politechnice Wrocławskiej
Uczelnia: Politechnika Krakowska
O mnie: w 2022 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom inżynierski pt. „Motel Druim Uachdair, Szkocja”. Jest miłośniczką architektury współczesnego regionalizmu. W architekturze i urbanistyce skupia się na wymiarze psychologicznym i socjologicznym. W wolnych chwilach tworzy ceramikę i grafikę
Uczelnia: Politechnika Krakowska
O mnie: Stypendystka Rektora Politechniki Krakowskiej, uczestniczka wielu warsztatów i konferencji takich jak "Zielona Czytelnia" czy "Biennale Architektury 2019 w Krakowie". Już na pierwszym roku jej praca została wyróżniona w ramach wystawy "Rynek Krowoderski- wizje studenckie 2018/2019
Uczelnia: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
O mnie: Pochodzę z Krakowa, jestem studentem IV roku architektury na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM. Mam wiele zainteresowań, a na ich czele znajduje się architektura. Tworzenie z szacunkiem do kontekstu, w połączeniu z czytelną ideą, okraszone naturalnymi materiałami – to sposób na architekturę, która mnie fascynuje, oraz którą na co dzień uczę się uprawiać
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
O mnie: Student II roku Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jestem wizjonerem od zawsze. Marzyłem o stworzeniu niestworzonych rzeczy, już wiem, że architektura mi to umożliwi. Uważam, że dobra architektura tworzy się sama, jak natura. Ja jej tylko pomagam.
Uczelnia: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
O mnie: interesuje się zrównoważoną architekturą, nowinkami architektonicznym oraz architekturą w rozumieniu "produktu do sprzedaży" w kontekście postprodukcyjnym. Bierze aktywny udział w webinariach i szkoleniach. Uwielbia zgłębiać książki o tematyce architektonicznej oraz poszukiwać wypowiadanego w szerokim zakresie słowa „przestrzeń”.
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka II roku na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury, przedstawicielka studentów w Komisji Programowej dla kierunku Architektura oraz w Radzie Opiniodawczo-Doradczej. Zaangażowana w tworzenie wydarzeń dla studentów (m.in. Rajdy Wiosenne/Jesienne, Otrzęsiny, Bale) i kandydatów (Dni Otwarte Online)
Uczelnia: Politechnika Poznańska
O mnie: studentka III roku, uczestniczka wielu konferencji, kursów, warsztatów i wydarzeń architektonicznych. Posiada na swoim koncie liczne konkursy architektoniczne, m. in. „Arenę Krajobrazu”, konkurs urbanistyczny na pole golfowe w Koninie, a także tegoroczny „IOC IPC IAKS Architecture and Design Award for Students and Young Professionals 2021”. Członek koła naukowego Archi-czwartki
KONKURS STUDENCKI ARCHITEKTURY-MURATOR
konkurs studencki