Architektura MuratorŻycie w Architekturze2012AKTUALNOŚCIGala finałowa VII edycji konkursu Życie w Architekturze

Gala finałowa VII edycji konkursu Życie w Architekturze

Przypominamy galę finałową poprzedniej edycji konkursu Życie w Architekturze. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku przyznał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodę przyznano budynkowi CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach) zaprojektowanemu przez architektów Dariusza Hermana, Piotra Śmierzewskiego, Wojciecha Subalskiego z pracowni HS99.

Aureliusz Kowalczyk o Domu w Józefowie [FILM] Prezentację Domu w Józefowie otwiera slajd przedstawiający pracę Rachel Whiteread, pt. "House" - betonowy odlew wiktoriańskiego domu postawiony w jego pierwotnej lokalizacji. Podobnie jak u brytyjskiej artystki, styk tego co wewnątrz i na zewnątrz jest istotnym tematem realizacji pracowni Hayakawa/Kowalczyk. Dom z dwuspadzistym dachem wzniesiono na planie szcześciokąta, na gęsto zalesionym terenie. Elewacja z szarej cagły, uzupełniona dębową stolarką, jest stale animowana cieniami rzucanymi przez drzewa. Rozmieszczone w pozornie przypadkowych miejscach otwory okienne, kadrują widoki na otaczający las. Wykład odbył się w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Marta Dyrda i Radek Fikus o Domu w Lublińcu 2 [FILM] Z zewnątrz czarny, pozbawiony detalu i monolityczny, w środku jasny i przestronny - Dom w Lublińcu 2 różni się znacznie od budynków stojących przy gęsto zabudowanej ulicy niewielkiego miasta na Śląsku. Marta Dyrda i Radek Fikus prezentują swoją realizację w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Robert Konieczny o Living-Garden House w Katowicach [FILM] Na przykładzie domu jednorodzinnego w Katowicach Robert Konieczny prezentuje rozwijaną od kilku lat ideę living-garden house. Jej najważniejsze cechy to przenikanie się przestrzeni domu i natury oraz uniwersalność założeń, które można zrealizować w każdym kontekście. Wykład odbył się w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Prezentacje architektów nominowanych do nagród w konkursie Życie w Architekturze [FOTO] 11 i 12 marca w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyły się prezentacje architektów w ramach otwartych obrad jury konkursu Życie w Architekturze.
ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: wystawa na wydziale architektury Politechniki Lubelskiej „Architektura-murator”  oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę  podsumowującą wyniki konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: galeria zdjęć z wernisażu
Gala finałowa ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - film Relacja z uroczystej gali rozstrzygnięcia VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHIITEKTURZE