Architektura MuratorŻycie w Architekturze2012AKTUALNOŚCIGala finałowa VII edycji konkursu Życie w Architekturze

Gala finałowa VII edycji konkursu Życie w Architekturze

Przypominamy galę finałową poprzedniej edycji konkursu Życie w Architekturze. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku przyznał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodę przyznano budynkowi CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach) zaprojektowanemu przez architektów Dariusza Hermana, Piotra Śmierzewskiego, Wojciecha Subalskiego z pracowni HS99.

Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Klokocinie jest pierwszym z kilku podobnych obiektów planowanych na terenie całego miasta. Ta prototypowa przestrzeń, według projektu katowickiego biura MWArchitekci, zdobyła właśnie nagrodę specjalną i tytuł realizacji najlepiej odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata w IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.
Marlena Wolnik o Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku [FILM] W tym projekcie najważniejsza nie jest architektura, ale to, do czego prowokuje. Mam nadzieję, że powstałe budynki będą żyły własnym życiem, w każdej z kilku planowanych lokalizacji w inny sposób. O realizacji Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marlena Wolnik z pracowni MWArchitekci.
Zwycięzcy IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i związane z nią obostrzenia po raz pierwszy w historii gala finałowa odbyła się w formule on-line.
Gala finałowa IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE: oglądaj on-line 19 listopada o godzinie 20.00 Redakcja „Architektury-murator” zaprasza na wirtualną galę finałową IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Już 19 listopada o godzinie 20.00 poznamy najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019.
Marcin Brataniec o hali sportowej ZSOMS w Krakowie [FILM] Jako architekci często spotykamy się we własnym gronie, dajemy sobie nagrody architektoniczne, a cichymi bohaterami tych naszych sukcesów są kierownicy budów, nie wspominając już o robotnikach. Ważne jednak, aby architekt zawsze był na budowie, bo jego pasja i zaangażowanie udziela się wszystkim. O realizacji hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marcin Brataniec z eM4 . Pracowni Architektury . Brataniec.