warszawa2.10.2014 // 14.12.2014
slajd 1 slajd 3 slajd 4 slajd 5

Myślenie modelem - dyskusja architektów [FILM]

20 listopada 2014 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbyło się prowadzone przez Tomasza Fudalę spotkanie dyskusyjne "Myślenie modelem" związane z wystawą Kolekcja "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Myślenie modelem, dyskusja
Uczestnicy spotkania dyskusyjnego Myślenie modelem w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Od lewej: Tomasz Fudala (kurator Muszeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Maja Ratyńska, Marek Piwowarski (Urząd Miasta St. Warszawy), Maciej Miłobędzki (JEMS), Przemo Łukasik (Medusa Group), Krzysztof Koszewski (WAPW). Fot. Marcin Czechowicz
Myślenie modelem - dyskusja
Przełom / Architektura w Polsce po 1989 roku Od 17 września do 22 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu odbędzie się wystawa „PRZEŁOM. Architektura w Polsce po 1989 roku”. Zaprezentowana zostanie na niej unikatowa kolekcja makiet współczesnej polskiej architektury, przygotowana z okazji XX-lecia miesięcznika „Architektura-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Architektura dla kultury. Wykład Minister Kultury prof. Małgorzaty Omilanowskiej Wykład Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej pt. "Architektura dla kultury", poświęcony siedzibom instytucji kultury w Polsce odbył się 11 grudnia 2014 w ramach wystawy "Kolekcja Architektury-murator dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie".
Wrocławski Solpol zabytkiem? Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia oraz Fundacja Transformator złożyły wniosek do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o przyznanie postmodernistycznemu domowi towarowemu Solpol statusu zabytku. Oficjalna procedura właśnie się rozpoczęła. Obiekt ma szansę stać się najmłodszym zabytkiem w Polsce.
Integracja instalacji w nowoczesnym domu [FILM] O integracji instalacji w nowoczesnym domu opowiedział Jacek Szostak, Product Manager firmy EXCINTE, sponsora Kolekcji "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Ewolucja Menisa. Wykład hiszpańskiego architekta Fernando Menisa 19 lutego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się wykład Fernando Menisa, hiszpańskiego architekta, autora projektu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.
Od modelu do realizacji projektu: gotowe elementy budowlane z cegły klinkierowej i licowej [FILM] O gotowych elementach budowlanych z cegły klinkierowej i licowej, podczas debaty Myślenie modelem w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, opowiedziała Lidia Misiuna, przedstawicielka firmy Röben - sponsora Kolekcji "Architektury-murator".  
20 lat architektury murator

Na stronie wykorzystano zdjęcia Marcina Czechowicza, Konrada Kalbarczyka, Jarosława Kąkola, Wojciecha Kryńskiego.