Architektura MuratorKonkurs Dach W Wielkim MieścieAktualnościZnamy wyniki Plebiscytu Internautów w konkursie Dach w Wielkim Mieście!

Znamy wyniki Plebiscytu Internautów w konkursie Dach w Wielkim Mieście!

Zakończył się Plebiscyt Internautów XVI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator" Dach w Wielkim Mieście. Najwięcej głosów otrzymał projekt nadbudowy Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie opracowany przez Martynę Dolecką.

Clipboard01

Najwięcej, bo aż 16166 głosów otrzymała praca numer 560914 opracowana przez Martynę Dolecką, studentkę I roku Architektury i Urbanistyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Tematem projektu jest nadbudowa siedziby wydziału przy ul. Piastów 50 w Szczecinie, dzięki której studenci zyskaliby nowe przestrzenie wspólne do nauki i spędzania czasu wolnego. Według autorki stary gmach uczelni nie jest przystosowany do potrzeb studentów. Brakuje w nim miejsc, gdzie mogliby popracować na laptopie, pouczyć się i odpocząć między zajęciami, a dwa istniejące wewnętrzne dziedzińce odwiedzane są niechętnie z powodu niefunkcjonalnego zagospodarowania oraz stale panującego tam cienia, przeciągu i chłodu. Choć budynek był wielokrotnie rozbudowywany, a wraz z upływem czasu zyskiwał nowe funkcje, wciąż brakuje w nim przyjaznych przestrzeni wspólnych. Jej projekt przewiduje nadbudowę o wysokości dwóch kondygnacji, dzięki której studenci zyskaliby dobrze doświetloną, wielofunkcyjną przestrzeń z panoramicznym widokiem na miasto - Podzamcze, wieże kościołów, zarys Zamku Książąt Pomorskich oraz pobliski park.

Nagrodą w plebiscycie jest upominek od sponsora konkursu, firmy FAKRO. Wszystkie zgłoszone do głosowania projekty można obejrzeć na stronie internetowej konkursu.

Prezentacja wyników XVI edycji konkursu „A-m” Dach w wielkim mieście Na tegoroczny konkurs nadesłano w sumie 95 prac. Projekty można byłoby podzielić na kilka kategorii – wnętrza, nadbudowy, instalacje architektoniczne i „koncepty”, czyli próby analizowania motywu dachów, gdzie elementy graficzne stanowiły tylko część odpowiedzi autorów – podsumowuje sędzia referent Ewa Rudnicka
Rusza Plebiscyt Internautów w konkursie Dach w Wielkim Mieście W ubiegły piątek jury wyłoniło zwycięzców konkursu Dach w Wielkim Mieście, teraz najlepszą pracę wybiorą Internauci. Głosowanie potrwa do 20 marca 2017.
Znamy laureatów konkursu Dach w Wielkim Mieście! Prezentujemy wyniki XVI edycji konkursu studenckiego "Architektury-murator". Nagrodę główną otrzymali Elżbieta Szymańska i Michał Dołbniak z Politechniki Warszawskiej za projekt zagospodarowania dachów dolnej części Pałacu Kultury i Nauki. Projekt może być ważnym głosem w dyskusji nad przyszłością Placu Defilad i centrum Warszawy - uznało jury pod przewodnictwem architekta Tomasza Koniora.
Zaproszenie na ogłoszenie wyników konkursu studenckiego Dach w Wielkim Mieście Miesięcznik "Architektura-murator" zaprasza na ogłoszenie wyników XVI edycji konkursu studenckiego pt. "Dach w Wielkim Mieście" i otwarcie wystawy pokonkursowej.