Architektura Murator

Młodzi do Łodzi

Młodzi do Łodzi

- projekty

Poznaj wszystkich uczestników 3. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, co myślą o architekturze polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, do czego dążą, jakie mają cele i jaką formułę pracy przyjęli w swoich biurach projektowych.
Do 3 czerwca (12.00) 2013 roku na stronie konfrontacji prowadzony był plebiscyt internautów: lista autorów najciekawszych komentarzy i wyniki plebiscytu publikujemy w dziale Aktualności. 

Dobre życie w dobrej przestrzeni
szczegoly
Dobre życie w dobrej przestrzeni
wszystko kręci się wokół Człowieka.wszystko jest...
szczegoly
wszystko kręci się wokół Człowieka.wszystko jest dla Niego i z myślą o jedo potrzebach- dzisiaj i w przyszłości, pustą ziemię, czynimy sobie przychylniejszą; sposób w jaki To robimy to nie zawsze: “najtaniej”, “najwyżej”, “najmocniej”, “niepowtarzalnie”- ale dążymy do tego aby było jak Najbliżej- najbliżej Człowieka
Naszym celem jest zawsze stworzenie ...
szczegoly
Naszym celem jest zawsze stworzenie najładniejszego domu na danej ulicy. Jesteśmy wścibscy i dociekliwi. Ale nie aroganccy– dlatego nasz styl jest mniej ważny od potrzeb przyszłych użytkowników naszych domów. Chociaż i tak stale ćwiczymy atak pressingiem. A poza tym to chcielibyśmy zabudować coś na Manhattanie? Albo dożyc stu lat, jak ten Pan z Brazylii.
...nie zatracić wartości, stale zadawać pytania,...
szczegoly
...nie zatracić wartości, stale zadawać pytania, mieć w zespole ludzi, na których można polegać, twórczych, usłyszeć od klienta "o tym właśnie marzyłem", kochać to co robimy, obserwować, nie zagubić się, spojrzeć wstecz i nie żałować
Traktowanie niestandartowych cyfrowych narzędzi...
szczegoly
Traktowanie niestandartowych cyfrowych narzędzi jako pretekstu do szukania nowych, dobrych rozwiązań projektowych. Algorytmy, które tworze opracowywane są specjalnie na potrzeby konkretnych projektów. Pozwalają na generowanie i zarządzanie wysoce złożonymi projektami oraz na ich optymalizację ze względu na różne czynniki: obciążenia, ruch osób, środowisko.
umiejscowić architekta w czasie i przestrzeni,...
szczegoly
umiejscowić architekta w czasie i przestrzeni, pozycjonować jego funkcję w strukturze społecznej; utrzymać wartość architektury w zmieniajacej się cywilizacji, zdominowanej przez “tanią i łatwo przyswajalną”popkulturę kształtującą kulturę życia i etykę; budować lojalność, kompetencje i poszanowanie pracy; zadania na jutro - projektowanie jako rozwiązywanie problemów; budować zaufanie publiczne;
Architektura jest dla mnie codziennością /// dążę...
szczegoly
Architektura jest dla mnie codziennością /// dążę do wiedzy, stabilizacji, pewność, spokoju i radość, staram się mieć czas na projektowanie, czas dla rodziny i przyjaciół, pracuję nad własnym stylem i niepowtarzalnością.
Architektura to dla mnie całe nasze otoczenie, z...
szczegoly
Architektura to dla mnie całe nasze otoczenie, z którym powinniśmy się identyfikować. Dzisiejsza architektura to w większości brak porozumienia między oczekiwaniami użytkowników, społeczności lokalnej, włodarzy i projektantów. Taka idealna architektura to taka, która odpowiada na ich potrzeby i emocje. Aby osiągnąć ten ideał konieczna jest współpraca wszystkich tych, których ona dotyka.
Moim celem jest zbliżenie się do...
szczegoly
Moim celem jest zbliżenie się do architektonicznych realizacji wizji zawartych w moim malarstwie oraz grafikach generowanych komputerowo.
...
szczegoly
...
Dajemy z siebie 100%. Wysiłek wkładamy przede...
szczegoly
Dajemy z siebie 100%. Wysiłek wkładamy przede wszystkim w proces projektowy. Część energii pochłaniają jednak inne działania. Dydaktyka, rozważania ideowe, wystawy budują naszą zawodową tożsamość. Nie chcemy żeby oczekiwano od nas jedynie znajomości przepisów oraz sprawnego poruszania się w obowiązującej estetyce. Celem jest wykorzystanie wszystkich doświadczeń i poszukiwań w projektowaniu.
Mówiąc o architekturze jako celu na myśl...
szczegoly
Mówiąc o architekturze jako celu na myśl przychodzi przede wszystkim to co ją kształtuje, bo to te narzędzia pozostawią po sobie ślady. Tutaj wysuwają się 4 charakterystyczne dłuta: ekonomia, moralność, łączenia sztuki i inżynierii, wizjonerstwo.
... nieokreślony. Staram się:
Pogodzić wszystko...
szczegoly
... nieokreślony. Staram się: Pogodzić wszystko i się nie zgubić. Umieć spojrzeć na świat świeżym okiem. Dostrzegać to co nieoczywiste. Potrafić precyzyjnie odpowiadać na zadania jakie stają przede mną. Nie przestawać. Ciągle szukać.
Nie dążę dokonać wiele z tego co bym chciał. Na...
szczegoly
Nie dążę dokonać wiele z tego co bym chciał. Na przykład realizować architekturę odpowiadającą na potrzeby ludzi, potrzeby miejsca, a także pokazującą że nowoczesność nie powinna być celem. Ale architektem bywam rzadko. Częściej jestem nauczycielem, publicystą i członkiem różnych komisji- to pozwala nieco wpływać na rzeczywistość, ale mam poczucie że dobry jestem tylko w gadaniu.
Mój cel trafnie określa cytat Peter Zumthora z...
szczegoly
Mój cel trafnie określa cytat Peter Zumthora z ksiązki "Myślenie architekturą": Architektura ma swój własny obszar istnienia. Nie jest ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijające życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu. Aby taka była architektura - to jest mój cel.
Architektura jest dla mnie miejscem, w którym...
szczegoly
Architektura jest dla mnie miejscem, w którym żyję. Głównym punktem moich zainteresowań jest solidnie przemyślana architektura, w której funkcja i estetyka równorzędnie się przenikają. Moim celem jest tworzenie architektury wysokiej jakości niezależnie od miejsca.
- Łącząc kontekst, informację i doświadczenie...
szczegoly
- Łącząc kontekst, informację i doświadczenie uzyskać świadomość społeczną, chęć kreowania przestrzeni przez społeczeństwo. - wpłynąć na użytkowników przestrzeni, tak aby chcieli doświadczać ją wszystkimi zmysłami - rozwijać wyobraźnię najmłodszych - nadawać sens przestrzeni poprzez nasycanie jej elementami (bodźcami) wywołując u odbiorców pozytywne zachowania
"Ty, który mnie czytasz, czy jesteś pewien, że...
szczegoly
"Ty, który mnie czytasz, czy jesteś pewien, że rozumiesz mój język." J.L. Borges
ewolucja - rozwój - postęp
szczegoly
ewolucja - rozwój - postęp
PATRONI
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR