Młodzi do Łodzi
- projekty
Poznaj wszystkich uczestników 3. edycji ogólnopolskiego spotkania Młodzi do Łodzi. Zobacz, co myślą o architekturze polscy projektanci przed 40. rokiem życia, dowiedz się, do czego dążą, jakie mają cele i jaką formułę pracy przyjęli w swoich biurach projektowych.
Do 3 czerwca (12.00) 2013 roku na stronie konfrontacji prowadzony był plebiscyt internautów: lista autorów najciekawszych komentarzy i wyniki plebiscytu publikujemy w dziale Aktualności.
Nie myślimy o architekturze przez pryzmat celu. Jest to po prostu nasza życiowa droga, której każdy odcinek potrafi nas pochłonąć. A poznanie celu, o ile taki w ogóle istnieje, będzie raczej tej drogi końcem.
Chyba że celem może być samo poznanie celu?
To szukanie równowagi / kompromisu pomiędzy, często sprzecznymi, uwarunkowaniami: kontekstu, socjologii, ekologii, urbanistyki, ekonomii, technologii, konstrukcji.
Podróżnicy mawiają, że nie cel jest ważny tylko droga do celu.
W przypadku architektury, mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie ; ważne jest to co pozostaje po pracy projektowej, sama droga, czy metoda pracy pozostaje sprawą drugorzędną.
Architektura/Współczesnosc/Projektowanie/Arbitraż/Edukacja/Miasto/Pracownia/Szkoła/Warsztaty/Biuro/Internet/Klient indywidualny/Student/Inwestor/Znajomy/
Wytyczne/Kontekst/Znaczenie/Logika/Eksperyment/Konfrontacja/Stymulacja/Zlecenie prywatne/Konkurs/Cyfrowa fabrykacja/Mapping/Projektowanie parametryczne/Materiały/Doświadczenie/Turystyka architektoniczna/ Twórca/Wolność/Jakość/Aktywność
Bardziej kierunek, konsekwencja świadomie postawionych kroków, niż cel.
W praktyce - s p o s ó b n a ż y c i e.
Łącznie z trudnościami i rozczarowaniami, to dążenie do najlepszej wersji siebie.
Bez architektury nie byłabym tam gdzie i kim jestem.
Moim głównym celem jest zaznaczenie śladu mojej własnej drogi myślenia; Myślenia o współczesnym świecie, kulturze, ludziach, technologii i procesach społecznych.
Chciałabym, aby ARCHITEKTURA (obok natury) - wpływała na naszą wyobraźnię, odbijała się w dziennych i nocnych marzeniach. Pomagała myśleć o nowych funkcjach oraz własnych i kolektywnych potrzebach. Przez architekturę badam współczesne problemy dawnych sztetli, tworząc mikro i makro eksperymenty.
Architektura jest językiem cywilizacji.Utożsamiam się z ruchem architektonicznym zwanym architektura naturalna,który eksploruje potrzebę człowieka do połączenia się ze środowiskiem naturalnym poprzez środowisko zabudowane.Zwrócenie uwagi na potrzeby człowieka przy równoczesnym myśleniu o środowisku naturalnym jest podstawą do tworzenia zrównoważonych projektów-właściwej odpowiedzi na przyszłość
Zdefiniowana, uporządkowana w założeniach architektura. Przyjemność z projektowania.
AD12 - Naszym celem jest tworzenie projektów, które pobudzają wyobraźnię użytkowników i zachęcają do interakcji z otoczeniem. Staramy się, aby nasze
koncepcje w niekonwencjonalny sposób rozwiązywały zastane problemy przestrzenne i użytkowe.
Dodawanie własnego śladu do śladów Poprzedników
Architektura to nie mój cel
Chaotyczna formuła, niewyraźny cel.
Interesuje mnie projektowanie budynków - próba zrozumienia i szukanie eleganckich rozwiązań postawionego problemu. Budynków - interesujących i miłych dla oka.
Aktualnie w uprawianej przeze mnie architekturze staram się projektować w zrównoważony sposób. Energooszczędność niesie ze sobą zwiększone koszty realizacji budynku. Moim celem jest znalezenie tego złotego środka pomiędzy niskoenergetycznością a kosztami jej wdrażania.
Naszym celem jest tworzenie architektury uwzględniającej potrzeby ludzi.
Współczesna architektura i urbanistyka musi uwzględniać wiele nieznanych wcześniej uwarunkowań prawnych, technologicznych, ekologicznych, komunikacyjnych, bezpieczeństwa. Powyższe wymagania stają się również kryteriami oceny architektury. Chcemy żeby człowiek nie był redukowany do roli użytkownika ale stał się współtwórcą, współwłaścicielem przestrzeni. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni w której człowiek stanie się kluczowym odniesieniem i skalą dla przestrzeni i architektury.