Architektura MuratorArchitekciPrzenośny komputer dla architekta? Nowa propozycja to HP ZBook Create G7

Przenośny komputer dla architekta? Nowa propozycja to HP ZBook Create G7

Stacja robocza HP ZBook Create G7 to nowa propozycja stworzona z myślą o branży kreatywnej. Wysoka moc obliczeniowa połączona została z mobilnością i wykończeniem materiałami klasy premium.

Przenośny komputer dla architekta?  Nowa propozycja to HP ZBook Create G7
HP ZBook Create G7, materiały prasowe

Firma HP jest liderem na rynku w dziedzinie rozwiązań workstation zarówno desktopowych, jak i mobilnych. W znanej profesjonalnym użytkownikom z branż projektowych, konstrukcyjnych i inżynierskich serii „Z” znalazły się nowe ZBooki, w tym przenośny komputer HP ZBook Create G7, który łączy mobilność z konfiguracją bazującą na najmocniejszych podzespołach.

HP ZBook Create G7 dla architekta – wydajność

Wnętrze ZBooka Create G7 to wielordzeniowe procesory Intel Core i9 10. generacji, które zaprojektowane zostały z myślą o płynnej obsłudze złożonych, wielowątkowych aplikacji. W pracy z zaawansowanym oprogramowaniem projektowym stabilność oraz wydajność zapewniają również profesjonalne układy graficzne NVIDIA® GeForce® RTX: 2070 Max-Q, 2070 Super Max-Q czy 2080 Super Max-Q, umożliwiające tworzenie wysokiej klasy wizualizacji i płynne renderowanie projektów.

HP ZBook Create G7 – chłodzenie

We wnętrzu HP ZBoook Create G7 znajdziemy niespotykaną w nowoczesnych notebookach tej klasy moc obliczeniową, która przekłada się na konieczność zastosowania odpowiedniego układu chłodzenia, aby zachować oczekiwaną jakość pracy. Producent zaproponował w tym celu złożone rozwiązania techniczne. Sieć ciepłowodów i stworzone z myślą o smukłych konstrukcjach wentylatory z polimeru ciekłokrystalicznego pobierają ciepło z procesora oraz karty graficznej i rozprowadzają je do chłodniejszych obszarów. Mobilna stacja robocza wykorzystuje również komorę parową oraz gamingowej klasy termopady, które wspomagają wydajną obsługę wielu procesów jednocześnie i zapobiegają przegrzewaniu się podzespołów.

Przenośny komputer dla architekta?  Nowa propozycja to HP ZBook Create G7
Moc obliczeniowa mobilnej stacji roboczej HP ZBook Create G7 pozwala na swobodną pracę z wieloma zaawansowanymi programami, fot. materiały prasowe

Ponad miliard kolorów

Dla użytkowników profesjonalnych, w szczególności zajmujących się edycją grafiki czy wideo, bardzo istotnym argumentem skłaniającym do zakupu ZBooka Create G7 powinna być możliwość wybrania modelu z bezkonkurencyjną matrycą DreamColor. 10-bitowy ekran generuje ponad miliard kolorów, co gwarantuje pełne pokrycie wszystkich palet barw, w tym również DCI-P3. Kolory na wyświetlaczu będą nasycone, o wysokim kontraście, a czerń o zadowalającej głębi.

Nieograniczona łączność

Komputer HP ZBook Create G7 jest wyposażony w szeroką gamę portów służących do podłączania wyświetlaczy, myszy i innych urządzeń zewnętrznych. Mobilna stacja robocza oferuje nam dwa złącza USB-C® Thunderbolt™, Mini DisplayPort™, złącze USB 3.0 z obsługą ładowania, gniazdo słuchawkowe, a także złącze AC. Firma HP oferuje ponadto możliwość znalezienia odpowiedniej stacji dokującej, która jeszcze bardziej zwiększy potencjał techniczny produktu oraz zapewni dodatkowy komfort w jego użytkowaniu.

Czas pracy: 14 godzin bez ładowania

Mobilna stacja robocza wyposażona jest w 6-ogniwowy akumulator litowo-jonowy HP Long Life o pojemności 83 Wh. Według zapowiedzi producenta żywotność baterii w HP ZBook Create G7 powinna wynosić 14 godzin, a w tym czasie umożliwiać wielozadaniową obsługę. W celu przeciwdziałania szybkiemu rozładowaniu, komputer wyposażono również w funkcję szybkiego ładowania. Pozwala ona przywrócić 50% żywotności baterii w ciągu 30 minut od podłączenia do źródła energii. Użytkownik może wtedy monitorować poziom naładowania baterii i czas pozostały do ukończenia procesu, a jednocześnie w bardziej ekonomiczny sposób rozplanować swoją pracę.

Tagi:
Drony dla architekta: drony w służbie architektury Zdjęcia lub filmy wykonywane przez drony dla architekta mogą być niezwykle przydatne. Taki materiał można wykorzystać jako podkład do planowania, tło do wizualizacji lub pokazania inwestorowi widoku z projektowanego apartamentu. Jakie inne przydatne funkcje pełnią drony w architekturze. Jaki model wybrać, jakie przepisy obowiązują operatorów drona?
Wizualizacja architektoniczna – jak szybko renderować swoje projekty Lumion wciąż na nowo definiuje założenia idealnego programu do renderowania. Najnowsza wersja jest nie tylko ekstremalnie łatwa w obsłudze, ale pozwala też błyskawicznie tworzyć efektowne wizualizacje w najwyższej jakości!
Najlepsza polska wizualizacja z kolejną międzynarodową nagrodą Cyfrowe wyobrażenie schroniska na wzgórzach Thórsmörk autorstwa architekta Bartosza Domiczka zdobyło jedną z głównych nagród w corocznym konkursie na najlepszą pracę z dziedziny wizualizacji architektonicznej organizowanym przez portal cgarchitect.com [WIDEO]
Najlepsza wizualizacja architektoniczna na świecie powstała w Bielsku-Białej Architekt Bartosz Domiczek z Bielska-Białej zwyciężył w międzynarodowym konkursie na wizualizację architektoniczną. Projekt schroniska na wzgórzach Thórsmörk podkreśla relację między abstrakcyjną formą stworzoną przez człowieka a surowym krajobrazem Islandii.