Architektura MuratorKrytykaSto budynków na stulecie niepodległości

Sto budynków na stulecie niepodległości

Setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do podsumowań – jakie budynki zapisały się na trwałe w historii naszej architektury, które weszły do kanonicznego zbioru, a które zostały, może niesłusznie, pominięte. Zestawienie najważniejszych obiektów stulecia stworzyli specjalnie dla nas uznani polscy badacze, wykładowcy i krytycy, wszyscy będący architektami. Każdą z dekad powierzyliśmy innej osobie, zdając się na jej wybór oraz ocenę panujących w danym okresie trendów i społeczno-politycznego tła.

100na100
Mapa Polski współczesnej i przedwojennej pokazująca rozmieszczenie wybranych stu najważniejszych obiektów architektonicznych stulecia 1918-2018; projekt mapki: Beata Tylec-Skórka
Tagi:
Nie tylko Polska – architektura niepodległości w Europie Środkowej Organizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości nowa wystawa Międzynarodowego Centrum Kultury będzie starała się pokazać różnice i podobieństwa w rozwoju architektury państw, które pojawiły się na mapie Europy po 1918 roku. Wernisaż już 9 listopada!
Polska gościem honorowym na Vienna Design Week 2018 Wirtualna gra poświęcona twórczości Tadeusza Kantora, 100 obiektów ilustrujących 100 lat historii polskiego wzornictwa czy najsłynniejsze logotypy i znaki graficzne to tylko niektóre z projektów reprezentujących nasz kraj podczas tegorocznego Vienna Design Week.